Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyengébb gépre jó animáció...

Gyengébb gépre jó animáció készítő program?

Figyelt kérdés
Tehát a gépemen sok dolog nem fut sajnos, tudtok mondani egy jó animáció készítő programot amivel jobb minőségű kisfilmet lehet csináli? Esetleg valami amit telefonnal össze lehet közni és akkor azon rajzolnám az apróbb dolgokat, vagy nem tudom hogy működnek ezek a dolgok. Erőteljes üzenete lenne a kisfilmnek ezért szeretném jól megcsinálni.
2019. jan. 18. 00:00
 1/6 tabaki ***** válasza:

Esetleg valamelyik régebbi Blender:

[link]

A telefonos dolog szerintem nem fog menni, jobb, ha eleve asztali gépben (vagy legalább laptopban) gondolkodol. És egér, nem touchpad.

2019. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

Engedelmeddel, van mögöttem pár év videós és 3D animátori pályafutás. Nagyon téves elképzeléseid vannak a dolgokról, és mivel nincs meg a technikai tudásod, ha így rugaszkodsz neki, az a nagy kisfilm csak egy amatőr első próbálkozása lesz, amit senki nem vesz komolyan.


Eleve milyen animációt szeretnél készíteni? 2D? 3D? Vegyes technika? Kompozitálni mivel? Vágni mivel? Hang honnan lesz? És így tovább.


Telefonon rajzolni? Na, ilyen hülyeséget sem hallottam még. Gondolom, még soha életedben nem készítettél grafikát. Amit te keresel, azt úgy hívják, hogy tablet, de azt is meg kell tanulni használni.


A géped valószínűleg teljesen alkalmas egy rajzfilm elkészítésére, mert tíz, tizenöt éve is készültek ilyenek, és legrosszabb esetben régi szoftvereket kell használnod. De ehhez először is tisztáznod kell, az egyes munkafázisokat hogyan akarod elvégezni.


Van-e valami storyboard, vagy legalább szinopszis? Koncepciórajzok?


Milyen technikával készül? Vektor? Raszter? 3D? Animált vagy hagyományos, kockánkénti rajzolás? Géppel vagy kézzel?


Mivel kompozitálod, azaz rakod össze és effektezed?


Hogyan vágod, azaz alakítod késszé?

2019. jan. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez a kérdés inkább tűnik álmodozásnak, mint valaha megvalósuló projektnek. Pl. nyilvánvalóan sose rajzoltál még, mert különben eszedbe se jutna olyan baromság, hogy telefonon csináld. Ráadásul egy animátor évekig gyakorol, mire minőségi munkát tud kiadni a keze közül, ez egy szakma amit meg kell tanulni. Szóval vagy komolyan csinálod vagy nem, de a bohóckodás amit most akarsz soha nem fog működni...
2019. jan. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást..
2019. jan. 18. 06:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne beszeljetek le, ha elég ügyes rátermett meg elég erős a gépe 2 év múlva már a filmet nézzük.


Töltse le a blendert az nem rossz és csinálhatja.

2019. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 2D, akkor Anime Studio-t (Moho néven futnak az újabb verziói) ajánlanám, ha 3D akkor én is a Blendert javaslom. Fontos kérdés, hogy pontosan mit takar a "gyenge gép", mert ez a munka gyakran komoly erőforrást igényel. Kellemetlen lenne, ha egy 80%-os projektnél derülne ki, hogy a következő lépéshez már kevés a hardware, és onnan kéne újragondolni a megvalósítást. Ha komolyan foglalkoztat a dolog, érdemes befektetni egy jobb gépbe.


De hajrá, nyomasd csak, ne hagyd magad elbizonytalanítani. Akik beszólnak valószínűleg sosem vitték többre pár alapvető szakkifejezés bemagolásánál. Ha nem így lenne, akkor tudnák, hogy mindenki nulláról kezd, és ez a szakma nem ott kezdődik, hogy profi produkciók gyártási folyamatát böngésszük, hanem egyszerűen elkezdünk alkotni. Legyen ez előtted, mert ha elhivatott vagy, a technikai részét úgyis megtanulod idővel.

2019. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!