Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 vásárlás, valaki...

Windows 10 vásárlás, valaki néhány alap kérdésben segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Operációs rendszer nélküli laptop vásárlása előtt állok

és nem akarok kalóz Windows-t használni. Az árukereső honlapján találtam is egész olcsón, amik csak kulcsot adnak:

[link]


Ez gondolom OEM verzió, amivel nincs gond, hiszen laptopra kéne. Nem minden oldalon van leírás a termékkel kapcsolatban, viszont az alza oldalán szerepel egy olyan hogy: "1 nem hordozható számítógépre".


A következő kérdéseim lennének:

1. Külön Windows van laptopra és PC-re? (Elég hülyeségnek hangzik, de a fent említett után megkérdezem)

2. A fenti vásárlások csak kulcsot adnak. Honnan tudom letölteni magát a Windows-t?

3. Ha nincs a gépen operációs rendszer, akkor hogyan tudom elindítani a telepítést? (Esetleg pendrivera rátenni Windowst és boot közben arról telepíteni?)


Lehet elég kezdőnek hallatszanak a kérdések, de ilyennel korábban nem foglalkoztam és ez a néhány kezdőlökés kéne hogy eltudjam kezdeni.


Előre is köszi a segítséget!



2019. jan. 26. 01:57
 1/4 A kérdező kommentje:
A 2-es kérdésemre időközben megtaláltam a választ. Jelenleg töltöm a Microsoft oldaláról a Windows 10-et.
2019. jan. 26. 02:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Op. rendszer ugyan nincs, de BIOS minden eszközön van (avagy UEFI). [link] - innen letöltöd a képfájlt, ebből készítesz egy telepítőeszközt (ami lehet pendrive is, Rufus-al), belépsz a BIOS-ba és beállítod a boot sorrendnél, hogy erről a telepítőeszközről boot-oljon. Kilépsz innen és ezzel újraindítod a laptopot, ekkor fog boot-olni az eszközről. Innentől már gyerekjáték, "next next install" kb. Amire figyelj, hogy ha lehet, ürítsd a tároló tartalmát, tehát a partíciót formázd, amire telepítenéd a rendszert, mivel gondolom FreeDOS azért akad rajta. Na, ez gondolom neked nem kell.

A külön Windows kérdés passz, én mindennap olvasok számítástechnika témakörön belül cikkeket tehát meglehetősen naprakésznek mondanám a tudásomat, de ilyenről még nem hallottam. A laptop is gép, ugyanúgy van dedikált/integrált VGA, proci, RAM, alaplap stb., tehát nem SoC van benne. A proci (meg úgy kb. minden komponens) az asztali processzorok felépítésére hajaz, azok energiatakarékosabb, kevésbé hőtermelő verziói, azaz ugyanazokat az utasításkészleteket támogatja, ugyanaz az architektúra, gyártási technológia, csíkszélesség, csak az említett két tényezőben térnek el. Gyakorlatilag ugyanúgy asztali platformnak számít a laptop is, csak a szokványos értelemben vett PC-től eltérően hordozható. Szerintem az alza csak okosnak akar tűnni ezzel. Mindenesetre nem vesztesz semmit, ha rákérdezel a telefonos ügyfélszolgálatukon mi a fészkes fenét akarnak ezzel mondani. Megjegyzés, tévedhetek én is így lehet, hogy valami butaságot írtam és van valami különbség, amire kicsi a valószínűség azok alapján, amit tudok. Ezért írtam, hogy felhívhatnád őket ezzel kapcsolatban, nehogy meglepetés érjen. Általánosságban hétfő-péntek időszakban elérhetőek ezek az ügyfélszolgálatok, de szerencsére csak tippelni tudok, mert az Alzán erre vonatkozó infó miért is lenne... Csak egy telefonszám :D

2019. jan. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az oldalon a Részletek a licencről szekció leírja mit jelent
2019. jan. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnéztem amit a második írt. Feltehetően a nem hordozható a licenszre utal (amit az OEM már alapból elárul), viszont így eléggé úgy lehet érteni mintha a számítógép fizikai hordozására uralma a dolog...

A másodiknak köszönöm a részletes leírást! Mentek a zöld kezek.

2019. jan. 26. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!