Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beállítani...

Hogyan tudom beállítani Windowsnál, hogy az alvó állapotban lévő gépem ne aktiválódjon az egér megmozdítására?

Figyelt kérdés
Bosszant, hogy miutál alvó állapotba helyezem a laptopomat, és ráteszem az egeret, rögtön visszakapcsol, vagy ha nem teszem rá csak icipicit meglököm az asztalt, akkor is. Be lehet valahogy állítani, hogy csak egérgomb megnyomására, vagy billentyűzet megnyomására ébredjen a gép?

2019. febr. 7. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én ezt nagyon egyszerűen megoldom.... Kikapcsolom az egeret, és akkor nincs ilyen gond.
2019. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mármint amikor alvóba rakom, akkor kapcsolom ki. Felébresztésnél meg bekapcsolom, megmozgatom, és vissza is kapcsol a gép.
2019. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nekem az teljesen okés, ha egérkattintásra se ébred, jó nekem a billentyűzet, vagy a power gomb is erre a célra, nem vagyok annyira finnyás, csak szándékom ellenére ne ébredjen. Az már milyen dolog, hogy szinte tüsszentek egyet, és bekapcsol ez a dög? :D


Valóban az volt a nyerő, hogy a keresőbe beírtam, hogy eszközkezlő, és a fa strukúrából választottam ki a HID-kompatibilis egeret. Na ott tényleg volt energiagazdálkodás fül, de azon betojok, hogy a normál eszközkezelőben, amikor az egérbeállításhoz tök hasonló ablak (egér - tulajdonságok ablak jön elő, ez nincs fent.


...UPDATE...

Csak látszólag volt ez a nyerő. Kivettem a pipát, okéztam, zártam, újranyitottam, hogy megnézzem, jól lett-e elmentve a beállítás, erre nincs ott a pipa, örül a fejem. Tesztelem, erre naná, hogy megint bekapcsol a Winfo$


Mondom, visszaébredés után újra megnézem, hogy ne csináljak magamból hülyét, de tényleg nincs ott a pipa, hogy az eszköz [egér] felébresztheti a számítógépet.


Hogy szakadna rá az adóhatóság Bill Gatesre!

2019. febr. 9. 00:05
 14/19 A kérdező kommentje:
Beállítás utáni újraindítást követően se működöt. :(
2019. febr. 12. 11:37
 15/19 A kérdező kommentje:
Az viszont érdekes, hogy billentyű megnyomására nem ébred. Pedig ha már ilyen ébredékeny szeretne lenni, akkor inkább arra kéne szerintem, bár nekem simán megfelelne a bekapcs gomb, vagy a laptopfedél felnyitása. :(
2019. febr. 26. 10:44
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Biosban kellene a készenléti állapotot s3-ra állítani, illetve a biosban lesz arra is opció hogy készenléti állapotban az usb-s eszközök ne kapjanak tápot.

Viszont hogy pontosan hol azt nem tudom neked megmondani, ahány bios annyi lehetőség

2019. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Milyen jó ötlet volt a BIOS. Sajna minden beállítási lehetőséget kipróbáltam, de egyik sem hozott ezen a téren változást.

Milyen ötleted van még? Egy dologra kíváncsi vagyok, bár furcsállnám, ha ezen múlna, de már nem tudok mire gondolni. Vajon másik egér, esetleg vezetékes egér is ezt művelné, vagy ez egy konkrét egér hülyesége.

2019. febr. 27. 10:43
 18/19 A kérdező kommentje:
Természetesen minden tippért hálás köszönet, a BIOS-os tipphez különösen nagy reményt fűztem, de sajna még semmi nem hatotta meg a gépemet. Mindenkinek ment a zöld pacsi. A helyes megfejtőnek kettőt is adok. :)
2019. febr. 27. 21:24
 19/19 A kérdező kommentje:

És végre sikerült megoldanom!

Az eszközkezelőben a BILLENTYŰZET energiagazdálkodásánál kellett kikapcsolni az ébresztés funkciót.


Hogy esne csótány Bill Gates kávéjába!

2019. márc. 9. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!