Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés
csongor27 nevű felhasználó kérdése:

Excel táblázat egy másik számítógépen miért nem tartja meg a formáját?

Kis irodai környezetben dolgozok és kollégák által készített munkafüzetek a saját számítógépen megnyitva "szétesik". Eldobja a nyomtatási beállításokat és elcsúsznak az oldalhatárok. Mi lehet a probléma oka?

febr. 18. 15:25  Privát üzenet  

A válaszok
Ugyanannak a programnak ugyanazon verziójával dolgoztok?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 18. 16:51 Privát üzenet
Mit értesz nyomtatási beállítások alatt? Oldalbeállítások vagy pl. egy-kétoldalas stb. beállítások? Lehet, hogy azok ott csak a nyomtatóhoz tartoznak, nem mentődnek a fájlba.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 18. 17:21 Privát üzenet

Az, hogy az excel egy fos, ami még saját magával sem kompatibilis.

Próbáld meg azt, hogy az eredeti gépben régebbi formátumba mented (nem xlsx, hanem sima xls).

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 18. 19:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

# 1: Ugyan az a verzió minden gépen. Verzió 1901

# 2: Főként az oldalbeállítás változik meg, Elcsúsznak a sorok és oszlopok, nyomtatási képnél össze-vissza jelenik meg a táblázat.

A3 formatumra van állítva és ugyan ahoz a nyomtatóhoz van kapcsolódva minden gép.

# 3: Köszi a tippet,de nem oldottam meg a problémát.

# 4/5Időpont febr. 19. 09:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megtaláltam a probléma okát. Wide screen monitort jasználok nagyobb mint 100%-os scaling aránnyal ezért az én táblázataim 16:9 arányú monitorokon szétesik és fordítva.

Vissza állítottam 100 %-ra és az ez után készített tábláztokkal már nics probléma.

# 5/5Időpont febr. 20. 11:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet Excelben megoldani azt, hogy egy cellába megadott feltétel beírása után a program egy táblázatból listázzon ki eredményeket több másik cellába? (Részletek lenn. )
Excelben lehetséges egy másik munkafüzet egy olyan munkalapjának celláját "másolni", amit az előbbi munkalapon határozok meg?
SOS! Hogyan lehet word-ben úgy beállítani az oldalakat, hogy egyik fekvő, másik álló legyen?
A táblázatomban az"AF" oszlopban egész pozitív és negatív számok szerepelnek, hogyan tudom azt megoldani, hogy egy másik oszlopba ha az érték nulla alatt van egy "v", ha felette...
Excel - Táblázat automata kitöltése (fv-el) másik táblázat alapján?
Hogyan tudom egy Excel táblázatban megoldani, hogy egy Google Drive-on elhelyezett másik Excel táblázat bizonyos cellájának tartalmát kiolvasom?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!