Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

Windows10-ben a Lemezkarbantartó miért nem törli a lomtárban lévő fájlokat?

Be van pipálva a lomtár ürítése a Lemezkarbantartóban, de a művelet után a lomtárban ugyanúgy ott vannak a fájlok. Miért lehet ez?

(Felmerült bennem, hogy lehet, hogy a többi fájl törlése sem történik meg, csak azt nem tudom ellenőrizni.)

Keress kérdéseket hasonló témában: lomtár

febr. 19. 07:17  Privát üzenet  

A válaszok

Lehet nem teszi. De ott van a tárhelyfelszabadító eszköz. Az nem csak a lomtárat üríti, hanem minden szükségtelen fájlt letöröl.

Én inkább azt használom havonta 1-szer kb.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 19. 08:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"ott van a tárhelyfelszabadító eszköz. Az nem csak a lomtárat üríti"

A Lemezkarbantartó sem csak a lomtárat üríti, egy csomó szükségtelen fájlt is.

Természetesen van megoldás a lomtár más módon való ürítésére, de én igazából arra vagyok kíváncsi, mi lehet az oka annak, hogy a Lemezkarbantartó nem működik megfelelően. Mi okozhat ilyet?

Egyébként mi az a "tárhelyfelszabadító" eszköz, amit használsz? Hol találom a win10-ben?

# 2/5Időpont febr. 19. 08:30 Privát üzenet
Kipróbáltam. Kéne, hogy törölje, ha bepipáltad.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 19. 20:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Így van, tudom, hogy kéne törölnie, mindig is törölte az eddigi rendszeremen. Pont az a baj, hogy most nem törli.:) A másik gépemen törli, ezen meg nem. Persze nem tragédia ez, törli az ember máshogy, de valami hibajelenséget jelez, amit jól lenne kideríteni. És ahogy írtam is, nem tudom, hogy a többi bejelölt opciót törli-e, mert azt nem tudom ilyen könnyen ellenőrizni.

# 4/5Időpont febr. 19. 20:57 Privát üzenet
Microsoftnak írj, lehet ők tudnak valamit.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 20. 19:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lomtárban lévő törölt fájlok visszaállítása?
Mit lehet tenni az ellen, hogy törlöm az ideiglenes fájlokat, de pár nap alatt újra ellepik a C: meghajtót?
A Windows 10 legutóbbi frissítése után kb 60 gigával nőtt meg a C: meghajtón elfoglalt terület, mi a teendő?
Mik ezek, törölhetem őket?
A CCleaner-en és a lemezkarbantartó-n kívül van-e még más lehetőség felesleges fájlok törlésére, hogy nagyobb legyen a szabad tárhelyem?
Mi a válasz a Glary Utilities lemezkarbantartóval kapcsolatos alábbi két kérdésre?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!