Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » C# programozás, hogyan legyek...

FsoDom kérdése:

C# programozás, hogyan legyek jobb?

Figyelt kérdés

Tanultam C# programozást, de a tanáraim nem voltak a legjobbak, mutattak ezt azt, de kérdésekre választ nem feltétlenül kaptam. Persze tudom, hogy a google a barátom, de vannak dolgok amiket nem magyaráz el rendesen a google (vagy én nem értem).


Jelenleg egy 2D-s játékon dolgozom, de ott a C# teljesen más mint egy emelt infón való programozás. Hogyan tudom azt gyakorolni? Némi adatbázis is van a játékban.


Programozó embereket szeretnék megismerni, hogy tudjak kérdezni és választ kapni. Nem az a célom, hogy a helyes kódot kapjam meg, hanem az, hogy lássam és értsem.


Van egy rész a játékomban amit lemásoltam pontosan itt mi történik? Itt egy kód részletet bemásolok, és mellé írom a kérdést vagy azt, hogy (szerintem) mit csinál.


IEnumerator Belepes() // Mi az IEnumerator?

{

WWWForm form = new WWWForm(); // Itt egy weblapos formot hozok létre?

form.AddField("name", nevField.text); //a nevField.text-ét átadja a name-nek

form.AddField("password", jelszoField.text); //a jelszoField.text-ét átadja a password-nek

WWW www = new WWW(" [link] form); //Meghívja a belepes.php-t?

yield return www; // Ezt sajnos nem értem

if (www.text[0] == '0') // Ha nincs hiba a belepes.php-ban akkor ez a rész fut le

{

DBManager.username = nevField.text; //Ez arra van, hogy a menüben megjelenítse ki lépett be

DBManager.score = int.Parse(www.text.Split('\t')[1]); //Ez pedig a pont megjelenítés

SceneManager.LoadScene(11); // Scene váltás

}

else // Ha van hiba akkor ez jelenik meg és a php-ben számozott hibakód.

{

Debug.Log("Bejelentkezés sikertelen #" + www.text); //Hiba üzenet

}

}



2019. febr. 19. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha egy bejelentkező pár soron elakadsz, hogy akarsz 2D játékot fejleszteni? Itt nagyon el vagy tévedve. Neked nagyon sokat kéne tanuljál.
2019. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az oldal szerintem nagyon jó: főleg megérteni, hogy és miért működik közben pedig játszol :)

A codingame:

[link]

2019. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1:

Egy szóval se mondtam, hogy elakadtam itt. Csak van amit nem értek, de működik. A felhasználó be tud jelentkezni, csak ahogy ismétlem magam ezt lemásoltam. A játék lényegében játszható, halál, érmét számol, ellenség is van és meg is tudod ölni, és ő is megtud ölni, továbbá ellenőrzőpontok is vannak. Minimális animáció is van. Ha a pályát teljesíted, az adatbázisba a halálok számát és az érme értékét bedobja.


#2:

Nagyon szépen köszönöm, feltétlenül kipróbálom!

2019. febr. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!