Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a jobb, könnyebben...

Legly kérdése:

Melyik a jobb, könnyebben elsajátítható és jobban hasznosítható programozási nyelv? Python vagy C-család közül valamelyik?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 10:10
1 2 3
 1/21 uno20001 ***** válasza:
100%

Nehézségben egyértelműen a Python mérföldekkel könnyebb. Hasznosíthatóság szempontjából szerintem ugyanolyan jó lehet hasznosítani mindkettőt. Bár az tény, hogy a Python - interpreteres nyelv lévén - lassabb, de ugyanazt a dolgot 99%, hogy Pythonban egyszerűbben meg lehet csinálni.


Szóval, ha választani kell én egyértelműen a Pythonra szavazok.

2014. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)


Várom a további hozzászólásokat!

2014. nov. 30. 10:19
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mire akarod használni. Pythonnal nem fogsz oprendszert vagy drivert írni például.
2014. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor alkérdésenként:

"jobb": nincs ilyen, hogy "jobb". Általában minden nyelvnek megvan a maga célterülete.

"könnyebben elsajátítható": egyértelműen Python.

"jobban hasznosítható": "C család" kifejezés elég nagy területet lefed. Egy biztos: kereskedelmi szoftvereket ritkán írnak Pythonban.

2014. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Értem, és a Python milyen területre van kitalálva?

A "C-család" közül, melyiket kellene elkezdenem?

2014. nov. 30. 10:47
 6/21 uno20001 ***** válasza:

"Értem, és a Python milyen területre van kitalálva?"

Ez szerintem azoknak a legjobb, akik most ismerkednek a programozással, vagy akár, ha kisebb programok kellenek.


"A "C-család" közül, melyiket kellene elkezdenem?"

Ez megint csak az én véleményem, szerintem C vagy C++.

2014. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ha a Pythont elkezdem tanulni, át tudok majd térni az egyik C nyelvre?

A C Sharpot mért dicsérik ennyire?

2014. nov. 30. 11:22
 8/21 uno20001 ***** válasza:

"Ha a Pythont elkezdem tanulni, át tudok majd térni az egyik C nyelvre?"

Természetesen, persze meg kell szokni az elején néhány C-s dolgot.


"A C Sharpot mért dicsérik ennyire?"

Nem tudom. :-)

2014. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hat en valamelyik C csaladbeli nyelvet ajanlom, mert ha megtanulod az egyikben a szintakszist, akkor a tobbiben nagyon hasonlo... En C-t javasolnek, nehez, alacsony szintu nyelv de ha megtanulsz benne programozni, akkor utana mar a tobbi nyelv gyerekjatek.. Memoriakezelest is jol ellehet sajatitani vele, utana aztan mehet a C++/C#. A c# teljesen objektumorientalt nyelv, ezert gyorsan lehet benne alkalmazasokat fejleszteni elsosorban Windows-ra, letezik Linuxra is keretrendszere a Mono Framework bar nem annyira jo mint a .net. Grafikus feluletet is konnyenden tudsz kesziteni C#-al Visual Studio segitsegevel.
2014. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


várom a továbbiakat is! :)

2014. nov. 30. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!