Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS-ban hol lehet beállítani,...

BIOS-ban hol lehet beállítani, hogy indításkor bootoljon optikai meghajtóról?

Figyelt kérdés

Windows 7-et próbálok feltenni, de indításkor nem bootol. Ezelőtt nem volt alkalmam Windows-t telepíteni, nem igazán értek hozzá. Annyit tudok, hogy a BIOS-ban kellene beállítani, hogy indításkor bootolja a DVD-t, de gőzöm sincs, hogy hol. Valaki leírná nekem, lehetőleg RÉSZLETESEN, hogy hol kell beállítani?


Még valami: laptopom van és Vistám (ezzel kaptam, ezért cserélném). Amikor bekapcsolom, legelőször a kijelzőn a Lenovo logót látom, azután rögtön betölt a Windows. A Lenovo logónál már hiába nyomkodok, nem adja be a BIOS-t... esetleg még akkor kellene, amikor még nincs semmi a kijelzőn?


Köszönöm a választ...


2010. júl. 3. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
F2, Del, ilyesmi gombokkal próbálkozz, amíg nincs semmi a kijelzőn. Vagy típus alapján keress rá h pontosan melyik kell.
2010. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A gép indítása után rögtön kérni kell a BIOS-t de ez eltérő azt próbáld többször amit az előző javasolt.Van olyan hogy ha bootlemezt talál akkor arról bootol, a telepítőnek bootlemeznek kell lennie.
2010. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Indításnál felszokta sorolni, hogy melyik billentyű mi. Van olyan, hogy SETUP és olyan, hogy BOOT MENÜ, na ez kell neked, azt nyomd meg.
2010. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kösz, pont most indítottam újra a gépet, már sikerült. :) Csak úgy tudtam, hogy F1-el kell, ehelyett a Del-lel jött be. Na mindegy. :D


Már csak arra kérnék választ, hogy hogyan kell beállítani. A helyét megtaláltam (nem volt nehéz a nagy Boot gombot megtalálni :D), de hogy kell beállítani. Nem óhajtom elcseszni, nem próbálkoztam. Remélem kapok választ. :)

2010. júl. 3. 15:14
 5/18 anonim ***** válasza:
A boot priority-nál állítsd első helyre az optikai meghajtót.
2010. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt már sikerült kitalálnom (meg olvastam is), a kérdés csak ott van, hogy hogy és hogyan tegyem én azt oda? Mit írjak vagy mit kattintsak? Totál sík vagyok hozzá, szeretném megtanulni. :)
2010. júl. 3. 15:18
 7/18 A kérdező kommentje:
Neten keresgélve a legtöbb kép BIOS-ról totál másmilyen, mint az enyém. Szóval ha ez segít, akkor nálam a Boot rész így néz ki: [link]
2010. júl. 3. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyomsz egy entert az 1. helyen és a megjelenő listában kiválasztod a DVD meghajtót.
2010. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Enter volt az első, amit próbáltam, de nem csinál semmit. :S
2010. júl. 3. 16:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Jobb BIOS változatokban oldalt van egy kis segítség, hogy melyik gomb mit csinál. Általában Enter (vagy talán jobbra nyíl?), feljön egy lista, és ott kiválasztod.
2010. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!