Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS-ban hol lehet beállítani,...

BIOS-ban hol lehet beállítani, hogy indításkor bootoljon optikai meghajtóról?

Figyelt kérdés

Windows 7-et próbálok feltenni, de indításkor nem bootol. Ezelőtt nem volt alkalmam Windows-t telepíteni, nem igazán értek hozzá. Annyit tudok, hogy a BIOS-ban kellene beállítani, hogy indításkor bootolja a DVD-t, de gőzöm sincs, hogy hol. Valaki leírná nekem, lehetőleg RÉSZLETESEN, hogy hol kell beállítani?


Még valami: laptopom van és Vistám (ezzel kaptam, ezért cserélném). Amikor bekapcsolom, legelőször a kijelzőn a Lenovo logót látom, azután rögtön betölt a Windows. A Lenovo logónál már hiába nyomkodok, nem adja be a BIOS-t... esetleg még akkor kellene, amikor még nincs semmi a kijelzőn?


Köszönöm a választ...


2010. júl. 3. 15:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ha az Enter-t nyomom, marad a helyén, ami eddig és nem csinál semmit.

A jobbra/balra nyíl a menük közt váltogat.

Fel/le nyíllal kiválasztjuk a boot helyét.


Oldalt az F5-öt és F6-ot írja, amikkel csupán a már beprogramozottakat lehet felcserélni és mozgatni. De nekem nincs is ott a DVD meghajtó.

Továbbá írja az X-et, amivel szintén nem csinál semmit. :S

2010. júl. 3. 17:10
 12/18 anonim ***** válasza:
ATAPI CD-ROM, vagy hasonló sincs?
2010. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom a képen. Elvileg a HDD-t kell felcserélned az ODD-vel.
2010. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem találok sehol ATAPI CD-ROM-ot.


Az ODD-vel? Hát megpróbálom...

2010. júl. 3. 17:23
 15/18 A kérdező kommentje:
Na utánanéztem google-n (ezt kellett volna hamarabb is), hogy mi az az ODD (szégyen, nem szégyen, nem tudtam, csak a HDD-t és az FDD-t :D), és az optikai meghajtó lenne az... akkor tényleg azt kell elsőre, már próbálom is. :)
2010. júl. 3. 17:26
 16/18 A kérdező kommentje:

Ez pofára esés volt, nem működik ez sem.


Első helyre tettem az ODD-t, ezzel azt értem el, hogy le kellett Entereznem a Windows Vistát (hogy azt indítsa, pedig másik nincs is). :S

2010. júl. 3. 17:36
 17/18 anonim ***** válasza:

először is: fontos, hogy RENDSZERINDÍTÓ DVD-ként legyen kiírva a lemez (ha eredeti, akk nem szóltam)


mikor benyomod a bekapcsológombot, legalul kiír vmit, hogy mit kell megnyomnod a BIOS indításához (nálam Del és nem Delete!)

--> minél gyorsabban nyomd meg a gombot, nehogy késő legyen!


itt (nekem) kiad egy kék képernyőt, rajta kb 10 választható pont (alul kiírja, h melyik gomb mit csinál)


itt az elsőre vagy másodikra menj rá (asszem CMOS), és lesz ott olyan, hogy "First boot [?szó?]" <-- erre nyomsz egy entert és kiválasztod a "CD-ROM" opciót (DVD-ROM is lehet, a lényeg, hogy vmilyen lemez...)


ha nem vagy biztos magadban, bátran végignézegetheted, mert csak akkor menti el a változásokat, ha megengeded neki (kilépéskor megkérdezi)


miután elmentetted és kiléptél, újraindul a géped

ez után ha berakod a telepítő dvd-t, remélhetőleg rendesen fogja csinálni, de nem árt az elejére egy kis angol tudás, meg figyelem, mert A GÉP NEM VÁR ÖRÖKKÉ, nehogy elszalaszd, mert akkor indíthatod újra...


a telepítést nem írtad, ezért nem térek ki rá, a laptopokhoz pedig nem értek (még!)

2010. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Telepítő lemez be a meghajtóba.

Windows újraindítás, stb. belépsz a Bios menübe (általad csatolt kép, jöjjön be!)

Ekkor, a lefele mutató kurzormozgató billentyűvel, lépegess le a

> 3: ODD HL-DT-ST DVDRAM...-ig.<

> ENTER<

....kicsit vársz, és automatikusan meg kell kezdődnie a telepítésnek...

2010. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!