Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az oka, hogy a Windows...

Mi az oka, hogy a Windows 10-nek ennyiféle ára van?

Figyelt kérdés

Fontolgatom a Win10 megvásárlását, a jelenlegi Win7 helyett. Az internetet böngészve 15000-től 70-80 ezerig találok árakat.

Van ahol letölthető kulcsot árulnak, én azonban maradi vagyok, szeretnék egy legális, kézzel fogható, dobozba csomagolt, pendrive-ra tett példányt magamnak, otthoni használatra.

Mi alapján dönthetem el, hogy melyik az érdemes?



#Windows 10 #windows vásárlás
2019. ápr. 12. 06:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"én azonban maradi vagyok, szeretnék egy legális, kézzel fogható, dobozba csomagolt, pendrive-ra tett példányt magamnak, otthoni használatra"


Megveszed a kulcsot, a rendszert meg letöltöd a Microsoft oldaláról és kiírod magadnak.


"Mi alapján dönthetem el, hogy melyik az érdemes?"


Melyik verzió kell? Home, prof, stb.?

Refurbished kulcsot nézz, azok a legolcsóbbak.

2019. ápr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ragaszkodni a gyári lemezhez, mióta a hivatalos letöltés mindenki számára elérhető, választható ISO vagy rögtön pendrive írása formájában is:

[link]

Ráadásul annak a verziója is frissül, ha jól tudom. Telepítés után is frissít persze, végeredmény ugyanaz.

2019. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Főverzió (ami jelenleg a 1809) biztosan frissül a letölthető ISO-ban is, de az alfrissítéseket nem biztos, hogy tartalmazza.

Azért látsz ennyiféle árat, mert vagy OEM (1x 1 gépen használható) kulcsot, vagy Refurbished (újra felhasznált) kulcsot látsz, vagy pedig teljesen zsír új, soha nem használt kulcsot. A Microsoft értelemszerűen zsír új kulcsot árul, ez Home esetében 46 000Ft-ot, Professional esetében pedig 80 000Ft-ot jelent formától függetlenül (kulcs, vagy CD, mindegy). Akkor vannak még hivatalos forgalmazó partnerek, illetve egyéb forgalmazók is, akik CD-t (is) árulnak, árukeresőn láthatsz párat, ezek 15 000Ft-tól kezdve árulják a Win10-eket. Vannak még kétes eredetű források is, mint pl. a G2A, ahol felhasználók adnak tovább nem használt kulcsaikon, esetleg OEM kulcsokat árulnak, de ezeknél nem fogod tudni hogyan lett az a kulcs eredetileg beszerezve. Maga a kulcs ez esetben is 100% legális, de a beszerzés módja nem feltétlen az. Vannak erre szakosodott oldalak (cégek) is. Ezek a legolcsóbb kulcsok, általában max 5000Ft-ért hozzájuk lehet jutni.

Én 2x is vásároltam így kulcsot, egészen pontosan a psngames(pont)org oldalról (a pontot írásjellel írd le, nem akartam, hogy a GYK korlátozza a válaszomat a link miatt, szokásuk). Nem volt még gondom vele, az elvileg 1x 1 gépen használható OEM Home kulcsot 2 különböző konfigon is használtam már, de váltottam Pro-ra. Mondjuk ha belegondolok, lehet hogy a kulcs eszközhöz való párosításakor nem csak az alaplapot, hanem a procit is figyelembe veszi, és én történetesen csak alaplapot váltottam, procit nem. Lehet ezért tudtam újra használni az 1x használható OEM Home kulcsot.

Mindegy is, a lényeg, hogy most az említett oldalról potom 3000Ft-ért megvásárolt Professional kulcsot használva élvezem az aktivált rendszer előnyeit ahelyett, hogy feleslegesen kiadtam volna több 10 000-eket érte. Még ha évente váltasz is gépet, akkor is bőven megéri mindig 3000-ekért kulcsot venni akár arról az oldalról, amit említettem, minthogy 1x 46 000Ft-ot kiadni rá, de még ha a 15 000Ft-os árat nézem akkor is... 5 év alatt költenél el annyit op. rendszerre (15 000), mint 1 pillanat az árukeresős verzióra úgy, hogy minden évben gépet váltanál (ami nem reális forgatókönyv, senki nem vált évente gépet). Ha csak neked kell a kulcs egyetlen gépre, akkor én az olcsóbb utat javaslom mindenképp, tehát a kérdésedet megválaszolva, az ár dönt. Ha több felhasználóhoz kell kulcs, akkor nem feltétlen fogsz kijönni jobban több olcsó kulcs megvásárlásával. Ez esetben a többfelhasználós kulcsok lehet jobb választásnak bizonyulnak.

Felesleges maradinak lenned: [link] - ingyen, hivatalos forrásból letöltheted a Windows 10 telepítő képfájlt, amit aztán később kiírhatsz Pendrive-ra/CD-re, hogy aztán arról feltelepíthesd a rendszert. Mivel hivatalos MS forrásról beszélünk, nem pedig józsibácsi torrenten elérhető mókolt szaráról, ezért nem kell ettől félni, ugyanaz, mintha megvennéd a CD-t. Aztán később veszel 3000Ft-ért Paypal-on keresztül egy kulcsot, aktiválod vele a rendszert a Gépházon belül és kész is vagy. A részletek persze már nem a kérdésed részét képezik, ha nem tudod hogyan kell rendszert telepíteni, azt külön kérdésbe tedd fel (vagy írj nekem privátot és leírom lépésről lépésre). Bocs a terjedelemért.

2019. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de ettől csak még nagyobb a zavar bennem. Ha 3000-5000 forintokért hozzá lehet jutni legális windowshoz, ki az az elmebeteg, aki 80 ezret fizet érte?

Jó, persze verziótól függ, de akkor 46 ezer egy Home-ért? Mitől jobb a 46000 forintos, hogy ilyen drága? Esetleg még a legálisnál is legálisabb? :-)

2019. ápr. 12. 16:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki az az elmebeteg? Hát pl. az a cég, amelynek a könyvelője nem fogja szeretni a szürkezónából vásárolt kulcshoz adott „számlát”..
2019. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A teljesen legális, jogtiszta kulcs az az, amit a microsoft-tól veszel direktbe 46-80 ezer forintért, vagy a viszonteladóktól veszed ugyanilyen árért (maximum 5 ezer ft különbség). Pont. Az összes többi kulcs illegális. Pl ha veszel egy refurbished, VL vagy OEM kulcsot, az tökéletesen fog működni, fizettél is érte, de sérti a Microsoft EULA-ját, tehát illegális. Ugyanis pl az OEM esetén azt csakis a gyártó telepítheti fel egyetlen egy gépre.

Szóval: ha legális kulcsot akarsz, amire számlát is kapsz és nem köthet bele senki, az drága, ki kell fizetni. Az ilyen olcsóságokat nem éri meg szvsz megvenni, akkor inkább használj törtet. Jogilag ugyanott állsz, ugyanúgy megbűntethetnek, csak még pénzt is adtál érte.

2019. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a Microsoft nem egyenlő a törvénnyel, már pedig a törvény szerint nem illegálisak azok a kulcsok sem. Most hirtelen telóról írok, de meg van nyitva gépen az oldal/dokumentum, ahol le van ez feketén fehéren írva, majd ha odaférek linkelem.
2019. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát... Ez egyre szebb.

#2 és #3 ugyanazt a linket javasoltátok.

Ingyen letölthető a Microsoft oldaláról.

Értem, hogy attól válik legálissá, ha veszünk termékkulcsot hozzá.

De azt azért nem hiszem, hogy csak a Microsoft által egyetlen gépre feltöltött szoftver a legális, ahogy itt írta valaki.

Szóval, még nem egészen világos minden...

2019. ápr. 12. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:
De nem is. [link] - itt aztán tövig ki van vesézve a téma és szerepel az a dokumentum is itt, amiről beszéltem.
2019. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De ha egyszerűen akarunk nekifutni. Szerinted mekkora probléma lehet az olcsó kulcsból, ha egyszer tulajdonképpen legálisan ÉS ingyen is használhatod a Win10-et? Ezzel nem hazudok, ez tényleg így van. Ha felrakod a hivatalos forrásból letöltött és elkészített telepítővel a rendszert, de nem aktiválod, kapsz egy vízjelet jobb alsó sarokba (Aktiváld a Windowst felirat), illetve letiltja a vizuális beállítások módosítását, de itt ki is fújt a korlátozások listája. Nem tilt le idővel, nem fogja ellehetítleni a belépést, semmi egyéb módon nem korlátoz a rendszer.

Már nem azért, de nekem 5000-10 000Ft-nál többet nem ér az, hogy megszűntessem a vízjelet és testre szabhassam a hátteret, meg tálcát/startot, annak színét stb meg hogy engedje a start menü javaslatainak letiltását... Sőt, nem is fizettem ennyit ilyen apróságokért, mint mondtam potom 3000Ft volt.

2019. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!