Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Táblázatkezelő programban...

Táblázatkezelő programban hogyan fogalmazzam meg azt a függvényt, aminek a kifejtésben leírt célomat tudom elérni?

Figyelt kérdés

A oszlop minden számából vonjon ki annyit, mint a C1-ben meghatározok, és annak az értékét a B oszlopba írja (több mint hetven sor.

Ha csak egy tétel lenne, akkor SZUM(A1-C1) Ha ezt lehúzom sorozatba, (ahogy szeretném, hogy ne kelljen mindig újra írni az összes függvényt), akkor a C1 is növekszik, amit nem szeretnék.

Köszi



2019. ápr. 14. 09:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A "B" oszlop vizsgálatát én azzal váltottam ki, hogy az ott megadott függvényt (A1-c$1) beépítettem ebbe a függvénybe.


Szerintem ott van közöttünk a félreértés, hogy én itt a kötőjelet mínusz-ként használtam, vagyis A1 mínusz C$1


Nálam:

A nulla = stagnál

B nulla = kész

A és B nem nulla = A mínusz C (lényege, hogy megtudom, hogy mennyi kell még a kész-hez)

2019. ápr. 14. 13:00
 12/13 A kérdező kommentje:
A1 lehet mínusz szám, de arra már tudom bővíteni a képletet, csak nem akartam túlbonyolítani a kérdést, viszont a C1 csak nemnegatív egész szám lehet.
2019. ápr. 14. 13:06
 13/13 A kérdező kommentje:

*negatív szám! :D

Azért nagyon köszi a segítséged. :) mentek a zöldek

2019. ápr. 14. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!