Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Program amivel ellenőrizni...

Program amivel ellenőrizni lehet a tömörített fájlokat, hogy sérültek-e?

Figyelt kérdés
Ilyen programot keresek már régóta. Volt egy hibás HDD-m amiről lementettem amit lehetett, de sok fájl így is sérült lett sajnos. Ezért szeretném őket átellenőrizni.

2019. ápr. 27. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, hogy egy .bat fájllal kigyűjteném a .zip, .rar, .7z stb fájlokat útvonallal együtt, például:

dir/b/s *.zip > filelist.txt

dir/b/s *.rar >>filelist.txt

dir/b/s *.7z >> filelist.txt

Megnézném a 7z.exe paraméterezhetőségét és ráengedném ezekre tesztelés üzemmódban, a kimenetet pedig fájlba irányítanám és megkeresném a fájlban a végén a hibákat.

Persze ez elég macerás és lehet Total Commander kínál erre valami nagyon jó plugint vagy bármit.

2019. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 7zip-nek van parancssoros változata, a t parancs teszteli a fájlt.

7z t file.zip

2019. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet ha live linux-ot boot-olnál (pl. Ubuntu) egy kis scripttel egyszerűen megoldható lenne a dolog.

Hirtelen nem találok olyat ami könyvtárstruktúrán végigmenne és tesztelné amit szeretnél de shell script-tel ez könnyen megoldható lenne - ha értenék hozzá megírnám, csak ismereteim alapján azt tudom hogy könnyen megoldható.

2019. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, én is a parancssori változatra gondoltam. Az a kérdés még, miként lehetne a .bat fájlból a fájlneveket átadogatni neki, hogy "ne kézzel kelljen mindemn sorba beírni" - már ha az általam javasolt Windows alatti módszert kívánja Kérdező követni.
2019. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálgatom, de sajnos nem akar működni:


"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" -r *.rar -t

"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" -t *.rar -r


:-(

2019. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A t elé nem kell kötőjel.
2019. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: mint a #6-os is jól mondja:

a 7Zip parancssori szintaxisa az alábbi:

7z <parancs> [<kapcsolók>] <archívum neve> [<argumentumok>]


* a t egy parancs (az archívum integritásának ellenőrzésére szolgál: [link] ), nem kell elé kötőjel.

* a -r egy kapcsoló (a rekurzív könyvtárbejárásra szolgál: [link] )

2019. ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!