Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy egy nagyon pixeles kép széle simábbak legyenek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy egyszínű png-m.

Amit még régen paintben rajzoltam, ezért a szélek nagyon pixelesek. Ezzel lehet valamit kezdeni photoshopban?

Az egészet nem szeretném újrarajzólni, mert hát eléggé bonyolúlt minta. Nincs rá valami "élsimító" opció?

Sajnos a photoshophoz nem nagyon értek. :(



2019. máj. 1. 14:52
 1/2 tabaki ***** válasza:

Lehet, hogy egyszerűen az élsimítás használatával. Mondjuk szín szerint kijelölöd a színes részt (bekapcsolt élsimítással), kitöltöd a kívánt színnel, aztán megfordítod a kijelölést, és törlöd az üres részt. Természetesen ne az eredetit rontsd el, hanem másolaton dolgozz.

Két megjegyzés:

1. Mivel én nem használok Photoshopot, megeshet, hogy van benne kifejezetten erre való célszerszám is. Ha igen, majd a kollégák javasolják.

2. Sokkal szerencsésebb lenne, ha valami képmegosztó oldalon bemutatnád, miről van szó. Nem kizárt, hogy pl. vektorizálással is érdemes kísérletezni. Az esélye nem túl nagy, de ha véletlenül tűrhető eredményt ad, akkor megütötted a főnyereményt.

2019. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
Elfelejtettem említeni, de ügyeskedés előtt érdemes a képet többszörösére felnagyítani. Ha a pixelek tényleg annyira zavarók, akkor valószínű, hogy jóval kisebb is a kelleténél.
2019. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!