Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » QBittorrent vs. UTorrent...

QBittorrent vs. UTorrent 2.2.1 lemez kezelés terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Engem az érdekelne,hogy a qBittorrent mennyire nyüstöli a HDD-t egy uTorrent 2.2.1-hez viszonyítva?


Sőt erről esetleg készült-e valami teszt is?Ha igen,belinkelnétek?Köszi.


Azt még esetleg tudni érdemes rólam,hogy nálam már kb. 2000 torrent volt a kliensben,amiket még ha váltok is qBittorrentre,azokat át is kellene mind egy szálig hozni,a folyamatban lévő letöltéseket is,még hozzá lehetőleg pontosan úgy,ahogy az a 2.2.1-ben álltak.Ez is menne?Vagy legalábbis elvileg?


Ja és nekem csak HDD-im vannak,tehát kettővel fentebb az a kérdésem,hogy a qBittorrrent mennyire bánik kesztyűs kézzel a lemezekkel azt tényleg csak HDD-kre értettem.Amúgy ez a kérdés nekem még tényleg fontos lenne,hiszen nyilván nem akarom hogy esetleg az új kliens 1-2 év alatt leamortizálja a HDD-imet,miközben a 2.2.1-gyel előtte hosszú éveken keresztül egyetlen %-os kondíció romlás nélkül képesek voltak együtt működni.


Üdv,Béla



2019. máj. 4. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Én eddig azt hittem hogy a torrent protokol az torrent protokol, tökmindegy milyen klienst használ az ember.

A mikrotorrentet meg azért cseréltem le a kúbitre évekkel ezelőtt, mert tele lett a falábam a sok reklámmal. Amúgy szerintem fa'ja.

Mondjuk amíg 2000db torrentet beklikkelgetsz, és lellenőrzi, szerintem petét fogsz rakni. És ki is kelnek.

2019. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 éve váltottam qBittorrentre, nem éreztem változást. Csak kevesebb lett a reklám és barátságosabb a felhasználói felület.

Persze átkattintgatni azt a 300 körüli torrentet se volt móka és kacagás, ami nekem volt.

2019. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gábor_79 ***** válasza:
Nekem 1400 vagy valami ezer körülit kellett migrálnom. Annyi felhozható még a 64bit qbittorrent előnyére, hogy korlátlan lemez cache-t lehet beállítani, ami elvben csökkenti a lemezműveletek számát.
2019. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: "Én eddig azt hittem hogy a torrent protokol az torrent protokol, tökmindegy milyen klienst használ az ember."


Én is,de lehet még se teljesen.


OK,akkor elárulom miért forszíroznám annyira a témát.Ezért,emiatt a topik miatt:

[link]

+

[link]

[link]

+

[link]


Kiemelhetnék belőle részleteket,de inkább annak örülnék,ha valaki aki jó angolból (tehát nem úgy mint én) átolvasná azt az eszme cserét,és az alapján mondana egy véleményt,hogy akkor most


1. a qbit mégis csak tényleg sokkal jobban gyilkolja a hdd-t,már csak azért is,mert hogy

2. a libtorrent alapú kliensek 16-64 KB kiírásokat használnak?


Mert kb. ennyi amit értettem belőle,már ha ezeket is jól értettem.


Vagy már ez is megváltozott,ill. megoldották?Ezt nem mi?

2019. máj. 5. 20:15
 5/8 A kérdező kommentje:
A középső két link nem jó,de amúgy az első linken található beszélgetésben is benne vannak.
2019. máj. 5. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor töröljem le a QBittorrent?


És rakjam fel a legújabb Utorrenttet amivel lehet stimming nézni a filmeket letöltés közben is?

2019. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy ezt?

[link]

2019. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudnátok segíteni ebbe a kérdésembe?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

2019. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!