Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire fontos a legális...

Mennyire fontos a legális windows csak otthoni használatra?

Figyelt kérdés
új gépet fogok venni, de szerintem a mostanin is vmi torrentes win megy. csak otthoni használatra érdemes legálisan megvenni?
2019. máj. 11. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, Hardveraprón már 5 ezerért is dobálnak hozzád legális kulcsokat.

Szerintem ennyit érdemes rá költeni.

2019. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogom elmondani a nevét, de létezik egy illegális helyekről beszerezhető rendszergazdai jogosultsággal futó program, amivel elhiteted a Windowsszal hogy aktiválva van. Fel kell telepíteni, és teszi a dolgát. A probléma az, hogy a neves, megbízható vírusirtók ezt a programot vírusnak ismerik fel. Ezek után alaposan meggondolnám, hogy használnám-e, mert nem hiányzik, hogy például az e-mail fiókom jelszavát továbbítsa illetéktelenek kezébe.


Ha fontosak a személyes dokumentumaid, fotóid, stb. védelme, akkor eredeti Windowst használsz. Egyszer kell csak kifizetni, ennyit megér a biztonság. Ha meg sokallod az összeget, akkor használsz Linuxot, az ingyenes (és sokkal rosszabb mint a Windows, de legalább biztonságos).

2019. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan kártevőt és kémprogramot telepíti a gépére az illegális programokkal, amilyet csak szeretne.
2019. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semennyire nem fontos. Ha attól félsz, hogy a TEK-esek rád rúgják este az ajtót, mert kalóz Windows-t használsz, hát ne félj :D Ilyen nem lesz.

Ahogy te érzed, úgy cselekedj. Ha vásárlásra adod a fejedet, konkrétan mindegy, hogy honnan veszel kulcsot és mennyiért. Végső soron annyi legyen a lényeg, hogy magánfelhasználásra legyen a kulcs, és hogy a kulcsot a rendszer elfogadja a beírás után. Ha nem magánfelhasználásra veszel licencet, akkor nincs játék, számla kell róla és hivatalos forrásból kell beszerezned, mivel azzal neked el kell tudnod számolni.

2019. máj. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Én több évnyi mókolás, szórakozás után úgy döntöttem, elegem van és mikor új gépet építettem magamnak két éve, vettem egy Win10 kulcsot is potom pénzért. Ha már új hardver, gondoltam kipróbálom a Win10-et is, kettő legyet egy csapásra. Bevált, azóta is kulccsal és Win10-el használom a gépemet.
2019. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Kikapcsolódás olvasni ezeket a nívós hozzáértő válaszokat.. Lol


Amúgy vicces az is, hogy sokan az illegális szó fogalmával sincsenek tisztában ebben a remek országban.:D

2019. máj. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Technikai szempontból nem nyersz semmit a legális Windows-szal, de etikai, erkölcsi szempontból tisztább, szárazabb érzés. Ha ez neked fontos, akkor vedd meg a kulcsot, tényleg olcsón be lehet már szerezni egy legális példányt. Nyilván nem a pro meg az enterprise verziókat kell megcélozni, otthonra bőven jó a home is.


Ha nem akarsz fizetni a Windows-ért, tudom ajánlani a Linuxot, ami átlag felhasználásra teljesen jó választás lehet.

2019. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az MS részéről mindegy. "Telemetriai"adataidat ígyis úgyis megkapja neki az a lényeg. Persze ha szeretnéd is őket még támogatni pénzzel arra is van lehetőséged.
2019. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Második válaszoló vagyok. Köszönöm a sok értelmes kalózkodó tininek a lepontozást. Nem vártam mást tőletek itt se, ti emelitek a magasba az oldal színvonalát. Gondolom a programokért, játékokért se fizettek, minden tört a gépeteken. Aztán ne lepődjetek meg, hogy évente újra kell telepíteni a Windowst, mert a sok kémprogramtól és vírustól már teljesen belassul.
2019. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

#9


Én azért pontoztalak le, mert butaságokat terjesztessz.

A KMSPico használata valóban illegális, de az eredeti verzió nincs tele vírusokkal, nem nyit hátsókaput, és nem továbbítja az e-mail fiókod jelszavát sehova sem.

A vírusírtók azért észlelik fenyegetésnek, mert belenyúl a rendszerbe, de ha egyszer eljutsz odáig, hogy megnézed, mit ír rá a vírusírtó, a saját szemeddel fogod látni, hogy egyik sem nevezi vírusnak vagy trójainak, hanem azt írják rá, hogy "HackTool", vagy valami hasonlót.

A neten keringő hamis verziók, mint pl. az "Official KMSpico" ( [link] valóban tartalmaznak vírusokat. Egyetlen hely van, ahonnan biztonságosan letölthető (nem árulom el, honnan).


Másrészt azért is pontoztalak le, mert nem fejtetted ki, miért a problma a Linux-szal, csupán csak odavágtad, hogy "sokkal rosszabb".

2019. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!