Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ből miért nem úgy...

Excel-ből miért nem úgy nyomtat képet, ahogy mutatja?

Figyelt kérdés

Sosem volt még ilyen problémám, de ezt nem tudom ésszerűen orvosolni.

Excel 2016-ban van egy dokumentum, amin szerepel egy kép. Szerkesztéskor szépen oda tettem, ahová kell, méretileg is tök jó, erre nézem a nyomtatási képet, ami a méretarányosság szentségét meggyalázva fogta, és néhány mm-el széthúzta a képet.

Mondom, ha kinyomtatom, biztos nem így fog kinézni; de, így nézett ki. Nem csak nyomtatáskor, de ha PDF-be elmentem, abban is széthúzza, és bármilyen más képet teszek be, azzal is ezt csinálja.

Nyitottam egy üres munkafüzetet, amire csak úgy beszúrtam egy random képet, szintén ugyanúgy széthúzza nyomtatásban.

Próbáltam PNG és JPG fájlokkal is, ugyanaz a helyzet.

Mi lehet a probléma...?



2019. máj. 17. 08:04
 1/1 A kérdező kommentje:

Hogy fokozzam az élvezeteket:

- betettem szövegdoboz hátterének a képet, azt is széthúzta,

- már lapelrendezés nézetben átmódosítja a kép szélességét 5,03cm-ről 5,29-re ...


Nyilván úgy meg tudnám oldani, hogy lapelrendezésben átméretezem, amilyenre nekem kéne, hogy nyomtatásban kinézzen, de az elég cigány megoldás lenne, biztos van rá más is.

2019. máj. 17. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!