Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal erősítsek...

Jocee1984 kérdése:

Milyen programmal erősítsek egyhangsávot?

Figyelt kérdés
Van egy 5.1-es hangsávom. A középső (center) hangsáv halkabb a többinél. A beszédet alig lehet hallani. Hogyan, vagy milyen programmal erősíthetnék vagy hangosíthatnák egy hangsávot?

2019. máj. 27. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen eszközön, milyen rendszer? Milyen fájl ? Zene ? Film ? Milyen hangrendszer ? Milyen beállítás ? PC ? TV ?

Már egyszer megkérdezted ezt, de akkor sem értettem.

2019. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Házimozin néznék filmet. Mkv fájlról van szó. Nagy ritka amikor ilyen filmet töltök le aminek halkabb a középső hangsávja.
2019. máj. 27. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké. Tegyük fel, hogy mondjuk Audacity-vel megmókolod PC-n a hangot.

Akkor lesz egy módodított, némileg jobban hallható hangsávod.

Ezt ugye még akkor rá kéne rakni a képre, vagyis kicserélni az eredetit a módosítottal.

Ezt újra le kell renderelni, egy új fájlba, és csak ez után lehet ezt majd megnézni.

Megéri ? Szerintem nem.

2019. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:

MKVToolnix 1-2 perc alatt csereberéli a video/audiosávokat, nem kell újrakódolni a képanyagot.

[link]


A hangsáv erősítését (Amplify) Audacity-vel is megcsinálhatod.

[link]

[link]


Audacity-hez, hogy kezelje az MKV és egyéb formátumokat, kell az FFmpeg.

[link]

2019. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt így megpróbálom.
2019. máj. 27. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az XMedia Recode-val. Egyéni formátum, majd alatta ott kiválaszthatod az .mkv formátumot.

A videónál van olyan opció, hogy másolás.

Az audiónál válaszd ki az 5.1-et (Ac3) majd az audio korrekciónál a normalizálást 89db-re.(alapból erre erősíti fel a program)


Mondjuk én még 5.1-et nem hangosítottam, de ki kell próbálni.

2019. máj. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!