Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Scanerből, ha képformátumokat...

Scanerből, ha képformátumokat mentek ki, akkor milyen formátumot érdemes választani? Jpg, png, tiff?

Figyelt kérdés

könyv, fekete-fehér vagy szürkeárnyalatos esetben különböző az optimális?

később pdf-et szeretnék belőle, de minél kisebb méretűt a felbontás megtartása mellett



2018. máj. 17. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár a fekete-fehér kevesebb helyet foglal és gyorsabb feldolgozással kecsegtet, de pontatlanabb karakterfelismerést eredményezhet - pláne, hogy könyvről van szó, ami nem teljesen simul a lapszkennerre.


A PNG veszteségmentes tömörítés, de sok helyet foglal.

A JPG veszteséges tömörítés - szóval ronthat a minőségen - így kevesebb helyet foglal.

A TIFF több féle tömörítést - így a JPEG-et is - ismer, de nem annyira elterjedt formátum.

Én a JPG-re szavaznék magas minőségi beállítás mellett (hogy tömörítsen, de ne rontson annyira a minőségen).

2018. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:
Én is a jpg-t választanám. Ami még + jó benne hogy lehet állítani a minőségét mentéskor, így a minőség/méret aránya változtaható.
2018. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

aóAnnyi féle lehetőség van, és nekem soha nem sikerül normálisra, láttqam már egy csomo scannelt könyvet pdf-ben, ami képként volt eredetileg scannelve és tök kicsi. Ilyenből láttam OCR-eset is és láttam OCR nélkülit is, és létezik tök jó, de létezik tök roszz is. Nekem sose sikerül jól.


Először is milyen képként mentsem milyen formátumba.

Aztán azrra mit eresszek rá, és hogyan kerül bele a pdf-be.

Láttam olyan pdf-et, aminek ha kiveszem egy oldalát nagyobb lesz mint előtte volt. Nem értem. Meg nem tudom milyen progit érdemes erre használni. Legjobb lenne valami megbízható Linuxos parancssoros.

2018. máj. 17. 14:34
 4/4 Shaddark ***** válasza:

ÖÖöö...

Igazából tökéletes minőséget úgy lehet elérni hogy erre a célra készített programot használsz.

Ezek a géppel összekötött scannerből jövő adatokat átalakítják karakterekké és így lesz tökéletes az eredmény :) .

2018. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!