Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt a gép nevét (ami...

Linux alatt a gép nevét (ami a prompt előtt is van), hogyan tudom megváltoztatni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy a hostnamectl parancs segítségével [link]

Vagy direktben szerkeztheted a /etc/hostname file-t, ami után viszont újra kell indítsd a gépet.

2019. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"direktben szerkeztheted a /etc/hostname file-t"

+ /etc/hosts !

2019. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Téves. A /etc/hosts az a dns lookup-nál használt. A static hostname-et a rendszer a /etc/hostname -ben tárolja.

[link]

2019. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Téves. Tök mindegy, hol használja, tessék ott is átírni, ha szerepel benne.
2019. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

Mindkettő igaz.

A hostname-ben állítod be a gép nevét, de a host-ban szereplő hivatkozásokban is módosítani kell, hogy normálisan működjön...

2019. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha jó nekem a hostname, csak a hosszú promptot szeretném rövidebbre venni?
2019. jún. 5. 11:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Végülis az alábbit próbáltam használni, ha jól tudom ezt a parancsot arra hozták létre, hogy az ilyesmiket megcsinálja automatikusan, nem?


sudo hostnamectl set-hostname NEW_HOSTNAME


ehhez képest beírtam újraindítás után, hogy


vi /etc/hosts


és ott a régi hostnév szerepel. Miért? És hogyan tudom megváltoztatni? És hogyan lehet ezután biztos abban, hogy még néhány helyen nem kell változtatgatni? Nincs erre GUI applikáció?

2019. jún. 5. 12:15
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Tudtommal nincs. Szerencsére. Amúgy a változtatásokat érdemes perzisztenssé is tenni. [link]
2019. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!