Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxnál hogy is vannak ezek...

Linuxnál hogy is vannak ezek a felhasználók?

Figyelt kérdés
Amikor telepítettem a linuxot, gondoltam, hogy user névnek megadom, hogy admin, de azt mondta azt nem adhatom, mert az már foglalt, azaz ilyen flehasználó alapból lesz. Ennek ellenére amikor elindítottam végülis csak egy felhasználót jelez, hogy létezik és csak a saját nevemmel léphetek be, nem is ajánlja fel az admint, és beírni sem tudom sehová, mert kilistázza a usereket és csak abból tudok választani.

2019. jún. 5. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen distro?
2019. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ubuntu
2019. jún. 5. 12:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Ubuntu alatt a root az admin.

Abba nem tudsz belépni, mert ha valamit szeretnél root jogosultságal indítani ott sudo,pkexec-et használva tudsz root jogot adni magadnak.

2019. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ubuntun és származékain szerintem telepítés során nem jön létre "admin" nevű felhasználó, legalábbis én egyik Ubuntumon se láttam ilyet. Az viszont lehet, hogy valamelyik program, amelyik telepítéskor megy fel, létrehoz egy ilyen fiókot.


De más felhasználók létrejönnek, mint pl. man, mail, news... ha belenézel a /etc/passwd fájlba, te is láthatod a felhasználókat. Azonban alapesetben az ezres UID-nál kisebb azonosítójú felhasználói fiókok nem jelennek meg a bejelentkezési képernyőn, csak ha explicit megadod ezeket a usereket a login managernek.

2019. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 mondasz valamit, amúgy nálam sincs admin nevű a xubuntu 18.04-en.
2019. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban két dolog:


(1)



[link]


gksu-ra azt írja, hogy gksu parancs nem létezik

Ez elég vicces, nem? Most telepítettem egy friss rendszert a lehető legbővebb dolgokkal, mindent pepipáltam, ha kérdezte, hogy miket tegyen fel. És az Ubuntu oldalon ez az első parancs, amivel összefutottam

2019. jún. 5. 14:38
 7/12 A kérdező kommentje:

(2)


admin lehet hogy nincs, de akkor miért foglalja le az admin szót? mert telepítéskor nem engedte használni user névnek

2019. jún. 5. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Na ezért nem használom én ezt a foskupacot. Hiába az Ubuntu wiki írása, a gksu parancs már nem működik 18.04-en, vagy attól újabb verziókon. Helyette a pkexec van.


Egyébként az adminos kérdésre is itt a válasz:

[link]

2019. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bizony, a gksu elavult (mint ahogy az Ubuntus wiki is), pkexec-t tessék használni helyette. Egyes KDE-s programok már nem is hajlandók rootként futni gksu-val, csak pkexec-szel.


Hogy nem lehet létrehozni admin nevű usert, annak az is lehet az oka, hogy van már ugyanilyen nevű csoport.

2019. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A root fiók alapból nem él, jelszava sincs. Ha beállítasz neki egy jelszót, akkor fog élni. De hogy desktop session tud-e root felhasználóra indulni, azt nem tudom, szerintem senki nem használja úgy, a root nem arra való. (Külön home mappája sincs, illetve a / az ő "home" mappája.)

Ha tagja vagy a sudoer csoportnak, akkor a saját jelszavadra kapsz emelt (nem root) jogokat, ami kb. mindenhez elég. Ez nem Windows, hogy root-ként használd állandóra.

2019. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!