Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ffmpeg-el kiszedem az első...

Ffmpeg-el kiszedem az első frame-et egy mp4 videóból és teljesen homályos. Ha VLC-vel nézem a videót az első képkockánál megállítva, az tök éles. Miért?

Figyelt kérdés

ffmpeg -i proba.MP4 -ss 00:00:00.000 -vframes 1 proba.jpg


A fentit használom. De ugyanez az észrevétel érvényes a köztes vagy az utolsó képkockára is. Elvileg éles kéne legyen, de homályosat ment ki. A jpg-vel van a baj, vagy valami mással? Hogyan tudnák jó minőségű frame-et kimenteni?


Apropó, egyébként olyasmit nem lehet, hogy automatikusan a legélesebb képkockát mentse ki a videóból?



2019. jún. 10. 10:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
próbáltam bmp-vel is, akkor sem olyan éles, mint amit én a videóban látok, ha megállítom. Gondoltam, hogy keyframe-t kéne kiszedni, de az első frame, az gondolom eleve keyframe, nem? Mi lehet a baj?
2019. jún. 10. 10:35
 2/12 anonim ***** válasza:
VLC tud screenshotolni a videóból.
2019. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nekem automatikusan kell, több ezer fájl-ról van szó, egyébként meg az is rossz minőség szokott lenni
2019. jún. 10. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:

A VLC-nek van paranccsoros kötegelt feldolgozó módja is, cvlc névre hallgat:


cvlc "video.mp4" --video-filter=scene --rate=1 --vout=dummy --start-time=1 --stop-time=2 --scene-ratio=59.940058 --scene-prefix=img- --scene-path=c:\videosnaps vlc://quit


A video.mp4 helyére írod be a videófájlod (fájlaid) nevét, a --scene-path argumentumban adod meg, hova mentse a képet, a --scene-ratio paraméternek pedig a videó FPS-ének duplája kell legyen, ugyanis ez mondja meg, hogy másodpercenként hány képet mentsen ki. A legtöbb videó 29.970029 FPS-sel készül, ennek a duplája az 59.940058.


Ha a kimentett kép homályos, akkor valószínűleg az van, hogy egyszerűen homályos az a frame, amit kimentesz.

2019. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de megnéztem az első és utolsó frame-t és nem homályos, tök éles, amit kimentek az meg homályos, pedig pont 1mp a videó, és kimentem 0mpt-t és 1mpt. De bármi más is homáylos.
2019. jún. 10. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy ilyen videót valahova, rá akarok nézni. De ne valami videómegosztóra, mert az átkonvertálja saját beállításai szerint, hanem valamelyik fájlmegosztóra, ahonnan le lehet tölteni fájlként.
2019. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet, ha ránézel!

Lehet hogy extrémebb példát is tudnék találni, de ezen is jól látszik. Feltettem a videót és mellé az első frame-t, amit ffmpeg-el tudtam kiszedni belőle.

2019. jún. 11. 10:54
 8/12 A kérdező kommentje:
2019. jún. 11. 10:54
 9/12 A kérdező kommentje:

próbálkoztam sokmindennel, de valami ilyesmit használtam:


for i in *.MP4; do ffmpeg -i "$i" -ss 00:00:00.000 -vframes 1 ${i%.*}_frame1.jpg; done

2019. jún. 11. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, kimentettem a videódból a legelső frame-et VLC-vel, és csináltam egy printscreent a videóról, ahogy teljes képernyőn fut a VLC-ben. Egymás mellé tettem a kettőt: [link]


Látszólag teljesen ugyanaz a kettő.


Próbáld meg úgy kimenteni ffmpeg-gel, hogy odateszed a -qscale:v paramétert, és beállítod kettőre:


-qscale:v 2


Ez adja a legjobb jpg minőséget. De megpróbálhatod png-be vagy bmp-be kimenteni, csak írd át a kiterjesztést ${i%.*}_frame1.jpg-ről ${i%.*}_frame1.bmp-re.

2019. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!