Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki használta már az...

Valaki használta már az iXplain nevezetű programot, illetve tudtok hasonlót műszaki ábrák készítéséhez?

Figyelt kérdés

Egyetemen egy tanszék ZH és házi feladatsoraiban elég szép ábrák voltak mindig, és megkérdeztem ilyen programban csinálták őket. A tanár az iXplain nevezetű programot mondta. Kicsit utána jártam de kb semmit nem találtam róla és nem hiszem, hogy ez egy olyan jó progi lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e hasonló programot ami ilyen műszaki ábrák (pl. tartószerkezet terhelésekkel, forgó szerkezet csuklóval, és mindezek méretvonalakkal megadva, szépen ábrázolva) készítéséhez jó? Köszi!



Ha érdekel konkrétan mire gondolok: [link] itt ahova menni kell: "Alaptárgyak" -> "Dinamika (BSc)" -> "Vizsga" -> középen az "1, 2, 3" számú példa-feladatsor ábrái közül bármelyik jó példának.



2019. jún. 10. 15:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Most már nem él a honlap azon része.

Alaptárgyak -> Rezgéstan (BSc) -> itt oldalt a házi feladatok között több is van amiben van hasonló szép ábra.

2020. jan. 6. 23:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak BME-s hallgatók látják, mert nálam nincs se vizsga, se házi feladatos szekció.
2020. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezen a linken elérhető egy pdf amibe összeszedtem pár hasonló ábrát, a honlapon már valóban nem nagyon van fent semmi:

[link]

2020. okt. 17. 16:33
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Szerintem félrehallottad, az Inkscape vektorgrafikus tervezőprogram lesz ez.

inkscape.org/

2020. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam rajta csak mivel találtam egy ilyen nevűt azt gondoltam ez lesz, de az Inkscape tényleg logikusabbnak tűnik. Köszi a választ!
2020. nov. 5. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!