Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy lehet ezt minél...

Excelben hogy lehet ezt minél egyszerűbben megoldani? A, B és C cellába írt értékek összege a D cellába kerüljön kiírásra.

Figyelt kérdés

Ha a D oszlopba szeretném megkapni az A+B+C összegeket így: D1=A1+B1+C1; D2=A2+B2+C2, stb., azt hogy tudom elérni függvénnyel? Soronként kell a függvényt beírni egyesével a D oszlop celláiba?

Milyen egyszerűbb módja volna ennek?


2019. jún. 15. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék hülyeséget mondani, mert nem vagyok gépközelben, de úgy emlékszem, hogy ha az első sorban megoldottad az összeadást, akkor a D1-re kattintva, lehúzod azt, addig ameddig azt akarod, hogy ugyanazt az összeadást elvégezze az adott sorokra.

Ilyenkor ugyanazt a műveletet hajtja végig minden soron, csak a saját A, B, C értékeivel.

2019. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az A1+B1+C1 is működik, de ez nem függvény hanem képlet. Függvénnyel: =szum(A1:C1). Mindkettőt egyszer kell beírni a D1-be, majd lehúzni a cella jobb alsó sarkánál lévő markolót fogva, és a képletet/függvényt lemásolja, kitöltve mindig az aktuális sor azonosítójával.
2019. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkét választ!!!!

Az összeadás függvényét ismertem. Csak azt nem tudtam, hogy ha 1-nél több sorra kell azt végrehajtatni (konkrétan 253 sorra), akkor hogyan lehet egyszerűen megoldani. Köszönöm szépen!

2019. jún. 15. 10:19
 4/5 Sysimbrium válasza:
Mint a #2-es válasza. De a legegyszerűbb az, hogy a függvényt nem is te írod be a D1-be. Elég csak kijelölni az A1-től a D1-ig a sor celláit, majd megnyomni az ALT+SHIFT+7 billentyű kombinációt (vagy rákattintasz a Kezdőlap-Szerkesztés menüjében a "szumma jel"-re). Ezután lehet másolni a képletet a D1 cella jobb alsó sarkának megragadásával és lehúzásával a további sorokig.
2019. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sysimbrium válasza:

Excel 2019-ben a teljes táblázat kijelölése után, ha a CTRL+Q billentyű kombinációt lenyomod, akkor megjelenik egy menü, ahonnan különböző funkciókat/függvényeket lehet a kijelölésre alkalmazni. A kis képek a választási lehetőségek, melyekre víve az egeret, kattintás nélkül is megmutatja, hogy mi lenne az eredménye, ha azt a funkciót választanád.

"Összegek" alatt találod a keresett összegzési változatot.

2019. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!