Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win home + Office 365 vállalat...

Win home + Office 365 vállalati, hogyan?

Figyelt kérdés

A gépen win home van előre telepítve, amit engednek nem céges használatra, de az office 365-nél úgy olvastam a lenti linken, hogy vállalati kell.


[link]



Most akkor létre kell hoznom megint egy plusz vállalti accountot is? Nem lesz ebből gond?


2019. jún. 17. 11:34
 1/8 Shaddark ***** válasza:

Ezt a kérdést én feltenném még egyszer :)


Nem igazán értem a problémát. A licenc nevében lévő "vállalati" nem azt jelenti hogy magánember nem használhatja. Csupán azt hogy előfizetésnél userenként (dolgozóként), dobozos verziónál eszközönkénti (gépenkénti) licenccel működnek.

Míg az otthoni verziót egy user 5 eszközön használhatja.


A windows nevében lévő "otthoni" sem azt jelenti hogy céges gépen nem lehetne használni.

Csak annyi a különbség, hogy a tudása korlátozott, nem lehet ad környezetbe integrálni, nincs távoli asztal szolgáltatása, nincs ... ... ...

Én nem lehet beállítani semmit sem rajta tulajdonképpen, mindent a microsoft állít a frissítésekkel.

Olyan userek a célcsoportja akik azt várják egy géptől hogy magától állítson be mindent, ne tőlük függjön hogy működő képes-e a rendszerük mert nagyon nem értenek hozzá / nem szeretnének foglalkozni vele.


Használhatsz céges office-t home windowsal, de Windows proffal is home office-t...

2019. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Shaddark: a problémám az, hogy a link szerint nem lehet cégesre használni az otthoni verziót, pedig elvileg nekünk elég lenne az. Nincs tartomány meg semmi, a windowsból is ezért lett sima otthoni verzió , bár céges környezetbe megy, de ezek szerint,akkor ez nem jelent gondot.
2019. jún. 17. 15:21
 3/8 Shaddark ***** válasza:

Igen, bármit lehet, csak van amit nem érdemes.


Az otthoni verzió tökéletes neked ha nem akarja más is használni rajtad kívül.

A céges lényege hogy több embernek legyen olyan licenc amit megéri megvásárolni sok emberre is.

Az otthoninak meg hogy egy embernek legyen meg mindene amire szüksége van, - de ez pl. egy 25 fős cégnél elég drága mulatság lenne.

Ha valaki családi licencet szeretne vásárolni pl. az is valószínűleg jobban járna egy cégessel...

Alapból céges számlára vásárolod amúgy, ha lenne ilyen korlátozás benne nem tudnád megvenni sem :)

2019. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:

A cikk igazából azt írja, hogy problémát jelent ha csalni próbálnak :)


Azaz vesz valaki egy magán előfizetést.

Ezt 5 eszközére telepítheti.

Vesz a cég 4 embernek.

20 gépre 20 embernek felrakja hogy spóroljon.

Na ez gond.

Technikailag ugye 5 ember fog egy accon osztozni, ezért belelátnak egymás dolgaiba.

Egyszerre belépve össze vissza fognak dolgozni egymás cuccaival.

Egy email címük lesz ötüknek, amit az Outlookban tudnak használni :O

Ha kiderül megbüntetik a céget jó sok millára.


Azaz az otthoni verziót nem érdemes sok felhasználós céges helyett használni. De a hangsúly a több felhasználón van :)

2019. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak közben ezt találtam

“Office 365 Home: On five PCs/Macs and five tablets, for use only by members of the same household as the licensed subscriber.”


“Only one person at a time may use the software on each licensed device. The service/software may not be used for commercial, non-profit, or revenue-generating activities.”

2019. jún. 17. 15:51
 6/8 A kérdező kommentje:

De ezek alapján az office 365 solo a jó megoldás:

"

(ii) Office 365 Personal, Office 365 University and Office 365 Solo. For use by you only. The non-commercial use restriction set forth in the Microsoft Services Agreement does not apply to users of Office 365 Solo."

2019. jún. 17. 16:07
 7/8 A kérdező kommentje:
1 embernek kell csak , de több gépre 1 accounttal.. nem kell közös használat.
2019. jún. 17. 16:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem gondoltam bele,ebbe a hálózati dologba,amit írtál,arra adok is pontot,mert így végiggondolva, tényleg ez ami miatt valószínű azt korlátozzák.
2019. jún. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!