Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Word dokumentum...

Microsoft Word dokumentum nyomtatása a következő feltételek mellett. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eredeti office365-öt használok, annak is a legfrissebb változatát. Egy tesztet kell összeállítanom úgy, hogy az oldalak A5 méretűek (DE a nyomtatás során A4 lapra lennének nyomtatva) ennek megfelelően az A4-es oldalt fektettem és két hasábra osztottam. Összeállítottam a kérdéssort.


A probléma az, hogy úgy kellene kinyomtatnom, hogy maga a tesztlapok a végén egymásra kerülnek és középen nyomdai kapcsol összetüzésre kerülnek (hasonlóan az érettségi, stb... dokumentumokra), viszont mivel a kétoldalas nyomtatásról van szó ezért lehet, hogy az 1. kérdés az alsó lapon van, de a második (A5 melleti oldalon) folyatodnak sorrendben a kérdések annak ellenére, hogy az lehet, hogy egy másik sokkal felsőbb lapra van nyomtatva.


Kérdésem tehát, hogy hogyan tudom úgy nyomtatási sorrendben rakni őket, hogy az összefűzés után helyes sorrendbe jelenjenek meg? pl.: Első A4 lap egyik felén vannak a teszt első kérdései a másik felén meg a teszt utolsó kérdései, a hátoldalon meg van a borító eleje mellette meg a hátulja.


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



#Word #nyomtatás #Office 365 #dokumentum nyomtatási sorrend #dokumentum rendezés
2019. jún. 12. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ne fektess meg hasábolj semmit szerkesztésnél.

Azt majd a nyomtatásnál kell beállítani

2019. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Azt esetleg meg tudod mondani, hogy pontosan hol tudom ezt megadni nyomtatásnál, illetve, hogy hol tudom szabályozni, hogy mennyi kérdés és szöveg legyen egy adott oldalon?
2019. jún. 12. 16:45
 3/3 Orbán Csaba Ferenc ***** válasza:
Kétoldalas (duplexes) nyomtatóval lehet megoldani ezt a feladatot. megkeresni a füzetnyomtatás funkciót (másképpen könyvnyomtatás). A gép kiszámolja, hány lapra van szüksége ahhoz, hogy az összes oldalt egy füzetbe rendezze. A végeredmény: összehajtva A5 álló formátumú, oldalakat sorba rendezett füzet lesz. Ha pl. 12 oldalad van, ez 3 A4 lapra jön ki, ha nem osztható 4-gyel, pl. 11 oldalad van, akkor értelemszerűen az utolsó oldal üresen marad.
2019. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!