Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés
altrifla nevű felhasználó kérdése:

Firefox 67. 0.4 miért nem használja a teljes sávszélességet?

Sziasztok!

A Firefoxban különböző sebességmérő oldalakon mértem meg a netemet. Az előfizetésem 250Mbps, de soha nem mértem többet 130Mbps-nél. Ha bármilyen más böngészőben mérek ugyanott, mindenhol közelíti az érték a 250-et. Letöltöttem az OOKLA Windózos :-) programját és az is a magasabb értéket mutatja. Mit kellene állítgatnom és hol, hogy a Firefox is kihasználja a teljes sávszélességet ha már drága pénzt adok érte. (Nem kívánok másik böngészőt használni köszönöm.)

A válaszokat előre is köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Firefox, Mozilla, sebesség, teszt, böngésző

júl. 3. 19:35  Privát üzenet  

A válasz
Lehet csak rosszul értelmezed a csomag sebességét. A 250 nem azt jelenti hogy bárhonnan bármikor neked ennyivel kell tölteni, hanem hogy ez a legnagyobb sebesség amit optimális esetben elérhetsz. A minimum meg a csomagminimum, a valós sebességed meg a kettő között lesz (jó esetben).

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont júl. 3. 19:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen én is ígyt udom, de a mérések közel 1 időben történnek, fél percen belűl és az 1k böngészőbem (Firefox) 130 a másikbam és az ookla alkalmazásában meg 248. Mindig hasonlóak az értékek.

# 2/3Időpont júl. 3. 20:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát a firefoxban mindig alacsony a mért érték és bármi másban vagy mással mindig magas ,szinte max. 1ébként köszönöm a választ.

# 3/3Időpont júl. 3. 20:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Honeygain-ről hallott már valaki? Aki használja, mennyi idő alatt jön össze a 10 gb?
Használja valaki főrendszerként az MX linuxot? Milyen tapasztalata van vele kapcsolatban? Jelenleg Linux Mint 19.1 Cinnamon van fent. Tudom, hogy az MX debian stable-re épül. Érdemes MX-re váltani?
Jelenleg kb 7.6 mb/s -el szed le a laptopom ha előfizetek jobb netet akkor javulni fog? És függ még valamitől hogy mennyire használja ki a sávszélességet?
Az normális, hogy kb 8 megabites a netem, és ha torrenten letöltök valamit, kb (3-400 kilobittel tölt), és totál belassul mellette a net? Létezik erre valami módszer, hogy...
Miért nem használja ki a gépem a tényleges sávszélességet? (többi lent)
Utorrent-et használok! Hol lehet azt beállítani, hogy ne használja letöltésnél az egész sávszélességet? Mert ha fut a program, böngészni már nem tudok, órákat kell várnom, mire...

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!