Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha levédtem az excel lapomat,...

Ha levédtem az excel lapomat, hogyan lehetne engedélyezni, hogy megjegyzést engedjen hozzáadni?

Figyelt kérdés

Azért védtük le a lapot/lapokat -jelszóval, mert egyes sorok képleteket tartalmaznak. Így ide nem tudnak írni mások, akik ebben dolgoznak, de a szabad cellákba igen.

Így azonban azt tapasztaltuk, hogy megjegyzést nem enged hozzáfűzni -ami viszont fontos lenne.


Van valami más megoldás, hogy a tiltott helyeken ne lehessen matatni, de a megjegyzést engedje, szerintetek lenne?



2019. júl. 4. 10:33
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Amikor a lapvédelmet "rárakod" az excel munkalapra, akkor ott lehet beállitani ("Minden felhasználónak engedélyezve:" résznél), hogy mik legyenek engedélyezve, ha pipát raksz az "Objektumok szerkesztése" elé (excel 2010-ben az utolsó előtti sor), akkor minden cellába lehet megjegyzést irni, viszont adatot csak abba a cellákba amik nincsenek zárolva.


Sok sikert. Üdv.

2019. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, hát ez szuper!

Nagyon köszi, működik. Adtam egy zoldet. ;


Arról mit gondolsz, miért lehet:

az excel egy része be van hivazkozva, amit egy másik excelbol nyer ki infot (ezek a cellák a saját táblázatukból nyerik az adatot, képlet alapján, pl. SUM)

Amikor megszerkesztem a tablat a hivatkozassal, nehany alkalommal mukodik, de egy ido utan csak a HIV! hibauzenetet irja ki.


A file-ban az osszes fulon ugyan azt a tablat kell kitolteni, ugyan olyan adatokkal, csak mas idoszakra vonatkozoan. Tehat minden, mindenhol ugyan ugy nez ki. De valamiert elcsuszik a hivatkozas.


Köszi!

2019. júl. 5. 12:17
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia!


Ha "amit egy másik excelbol" azt jelenti, hogy egy másik excel fájlról beszélünk, akkor szerintem ilyenkor a célfájl fájlneve vagy az elérési útvonala változik meg, és ezért kapsz HIV hibát, vagy nem abszolult képleteket használsz ($ jel) és emiatt az oszlopok/sorok törlése/beszúrásakor a relativ hivatkozások, valamilyen módon a célfájlban érvénytelenek lesznek és ez is HIV hibát generálhat.


Sok sikert. Üdv.

2019. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!