Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop alternatíva? (részle...

Photoshop alternatíva? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A gépemen (64 bit Dell, 4 DB RAM) tűrhetően elfutott az Adobe Photoshop 2017, de amióta váltottam win7-ről win10-re (ez a mai nap történt meg), gyors kijelölésnél azt írja ki, hogy nincs elég ram. Tanácstalan vagyok, mert a feladatkezelő alapján különösebben semmi nem fogyaszt a háttérben sok ramot, és mindent bezártam, ami felesleges, de így se jó.


Van valakinek valami ötlete, tanácsa, hogy mit tehetnék?

Egy régebbi photoshop kevesebb ramot fogyasztana?

Ha sehogy se lenne jó, milyen helyettesítő alkalmazás lenne számomra megfelelő? Alapvetően nekem csak a rétegek használatára, kijelölés-varázspálca, alap képmódosítások (pl. expozíció, átlátszóság), bűvös radír-háttér radír, klónozás eszközökre van szükségem.



2019. júl. 11. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Paint.NET jut így hirtelen eszembe. Sereg plugin letölthető hozzá, de alapból ezek vannak benne úgy rémlik...
2019. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alain Delon ***** válasza:
67%
GIMP
2019. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kompatibilitási mód ha jól emlékszem...

de keres rá a google -el, elég tipikus hiba.

2019. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Krita, GIMP.
2019. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Akinek van pénze Photoshopra annak legyen pénze RAMra is..
2019. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És mennyi a RAM-od amúgy? Win10 látja mindet? (nyilván látnia kéne, de azért nézd meg)

Amúgy a virtuális memóriát állítgatnám, mert akkor ír ilyesmit a gép. Pl fix-re állítanám a fizikai memória függvényében, azzal azonosra.

2019. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hol és hogyan tudom állítgatni?

4 GB ramom van összesen. A Win7-es rendszeren nem mondom, hogy gyorsan, de azért tűrhetően elfutott a Photoshop, ezért csodálkozom, hogy most a win10-en nem.

Megnéztem egy régebbi photoshoppot, annak semmi baja.

2019. júl. 12. 09:45
 8/10 anonim ***** válasza:
És melyikkel fut, CS3?
2019. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A 2014-es verziót tettem most fel, de sikerült megoldani a másikkal is :) De a 2014-es sokkal jobban fut, persze a másik korábban is lassú volt.

Frissítettem a drivereket, meg amit lehetett.

2019. júl. 13. 15:49
 10/10 A kérdező kommentje:

Akinek ilyen problémája lenne még, amúgy ez megoldja :)

https://www.youtube.com/watch?v=HlcVYfYpvhc

2019. júl. 15. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!