Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért baj lehet a gépemmel?

Miért baj lehet a gépemmel?

Figyelt kérdés

2 napja nem akar elindulni sem a youtube, sem a sima zene (letöltött zenére gondolok) a gépemen.

Letöltöttem két napja az adobe readert, gondoltam az fogja, de letöröltem, háromszor újraindítottam a gépem és semmi. :(

Eleinte a google chromot sem akarta behozni, de azt a problémát már megoldottam. A feladatkezelőben azonban látom, hogy a processzor vagy a lemez 90-100% körül mozog, vagy egyszerre fut mindkettő a maxon. A CCleanert és az Avastot már lefuttattam vírusok után, nem találtak semmit.

Mi lehet a baj? Mit tudnék tenni "laikusként"? Ha nem tudom megoldani a problémát, természetesen viszem szakemberhez, de hátha akad valakinek valami okos ötlete. Előre is köszönöm! :)

(ASUS Vivobook X541N-em van, két hete frissített a windows, eddig minden rendben volt.)



2019. júl. 18. 18:55
 1/5 A kérdező kommentje:

*Mi baj lehet a gépemmel?

Bocsi, elírta a telefonom.

2019. júl. 18. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért próbálj lefuttatni más víruskeresőket is például ezt: [link] de van még pár online ingyenes, a proceszor 90-100%-on működése nagyon erre mutat vagy még ezt is végig próbálhatod : [link]
2019. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, mindenféleképpen ki fogom próbálni! :)
2019. júl. 18. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én javasolnék egy újratelepítést.

Utána pedig kissé körültekintőbb géphasználatot.

A Windows brutálisan sérülékeny rendszer, hála a registry nevű förmedvénynek, na meg a Microsoft előrelátó és alapos munkájának. ;-)

Alapvető követelmény lenne, hogy nem rendszergazda jogokkal használjuk a gépet, hanem korlátozott fiókból. Emellett nem telepítgetünk mindent agyba-főbe, ha valamit ki akarsz próbálni, akkor arra tarts fenn egy második windows-példányt, és ha ott nem okozott problémát, akkor mehet élesben is; vagy egy virtuális gépet.

De a korlátozott fiók mindenképp javallott, onnan azért nehezen fogod tönkrevágni a gépet. ;-) Ha meg valami csak rendszergazdaként fut, akkor külön azt az egyet elindítod úgy (futtatás rendszergazdaként), mégsem akkora kockázat, mint ha állandóan admin jogokkal futna minden.

A vírusirtó alapkövetelmény (Avast tökéletesen megfelel), én egy ZoneAlarm tűzfalat is tennék (a Windows beépített förmedvénye olyan, mint a mémeken: [link] -- és ennek sajnos van valóságalapja).

Ja, és egy böngésző takarítást csinálhatsz még az Avasttal, mert ugye nem csak vírus tudja hazavágni a rendszert. ;)

2019. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Most sikerült frissítenem, így mostmár működik minden rajta. De érdekes, hogy 17-én nem talált frissítést, ma meg már igen és amint megcsináltam már működik is...

2019. júl. 20. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!