Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem tudom installálni a...

Miért nem tudom installálni a virtuális gépemen lévő Debian operációs rendszerre a phpmyadmint?

Figyelt kérdés

Azt a hibaüzenetet kapom vissza, hogy:

"A phpmyadmin nem elérhető, de egy másik hely hivatkozik rá.

A csomagnak nincs telepítésre kijelölt verziója."


Semmi ilyen hibát nem találtam magyarul, de kezdek rájönni, hogy angolul kéne telepíteni a Debiant, mert magyar hibaüzenetekre sose találok rá.



2019. aug. 13. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Javaslom ne csomagból telepítsd, hanem töltsd le a hivatalos weboldaláról:

[link]

kicsomagolod a webtárhelyed megfelelő könyvtárába, a konfigurációs állományát beállítod és kész.

2019. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hova kéne tennem ezeket, hogyha nincs grafikus felületem és virtuális gépen van a rendszerem?
2019. aug. 13. 22:56
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

wget-tel vagy curl-lal letöltöd a webtárhelyedre.

Vagy letöltöd a lokális gépedre és ha van SSH-elérésed, scp-n áttöltöd (Winscp segítségedre lesz).

Kicsomagoláshoz ott a tar

Könyvtár létrehozásához mkdir

Másoláshoz cp

Állomány szerkesztéséhez ott a vi, a nano, az mcedit.


Az alapvető Unixos/Linuxos parancsokkal/parancssoros eszközökkel ideje megismerkedni - ha már Linuxos szervert üzemeltetsz.

2019. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, szervert üzemeltetek lokálisan, saját magamnak, hogy megtanuljam hogyan kell.

Egyébként köszi, ez alapján már menni fog.

2019. aug. 13. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

előtte:

sudo apt-get update

2019. aug. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

1.


Debian verzió? Repóid?


2.


Minek a phpmyadmin ha nincs GUI-d?

2019. aug. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Felraktam amúgy, mert telepítettem egy ssh-t, és sftp-vel elérhető lett a megfelelő mappa.

Igazából fejlesztő vagyok, de eddig nem nagyon értettem a szerverekhez, csak elméleti szinten.

Sokat olvastam a TCP/IP protokollrendszerről az OSI modellről, meg a különböző rétegek szolgáltatásairól, viszont nem tudtam hogyan telepítek egy LAMP szervert. A Linuxos parancsokat meg régen megtanultam nagyjából, de elfelejtettem őket. Amúgy felraktam egy LAMP-ot phpmyadminnal, most VirtualBoxon fut azon az alhálózaton, amin a rendes gép is van (bridge-elt hálózaton).

Köszi a segítséget!

2019. aug. 14. 08:54
 8/8 kovpet ***** válasza:

"kezdek rájönni, hogy angolul kéne telepíteni a Debiant"


Nem kell, csak ez:

export LC_ALL=en_US (vagy az UTF8-as, amit akarsz).

2019. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!