Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire megbízható, pontos a...

Mennyire megbízható, pontos a google chrome alapértelmezett mobil és egyéb eszköz nézete?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre egy responsive weboldalt készíteni, de nem tudom, hogy mennyire bízhatok meg a Google Chrome ezen funkciójában. Az téveszt meg, hogy alapvetően sokkal nagyobbnak látom már a Chrome által generált kijelzőt is, mint a készülék teljes mérete.


Ha esetleg tudtok egy jobb megoldást, azt is szívesen meghallgatom!


A következő kérdésem, hogy hogyan érdemes felépíteni egy responsive oldalt? Azzal tisztában vagyok, hogy először a mobil nézetet kell elkészíteni, és így haladva sorban az egyre nagyobb eszközök felé, de mik azok a méretek, ahol érdemes nézetet váltani?


Az utolsó kérdésem pedig, hogy a landscape és a portrait nézetet is szokás megváltoztatni?


Írtam már egy oldalt korábban próbaként ami "responsive", de ott pont fordítva csináltam, először készítettem el a desktop nézetet, és utána haladtam a kisebb eszközök felé. Hát nagyon sokat szívtam vele.


Bármilyen praktikát nagyon szívesen fogadok! Köszönöm a segítséget!



2019. aug. 14. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell praktikázni semmit, tölts le egy bootstrap-ot, nézegesd meg a doksiját és a forráskódját, és minden kérdésedre választ találsz.

A media query határok is szépen le vannak írva.


[link]


A devtools mobil nézete tesztelésre elég jó, a végső produktumot azért érdemes leellenőrizni a célkészüléken is. Futottam már bele hibába, de az jellemzően JS error volt.

2019. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szoktam reszponzív oldalakat készíteni, én a Firefox webdeveloper tools nézőkéjét használom. Még nem futottam bele olyan hibába, ami mobilon látható volt, de azon nem. (Hacsak nem böngészőspecifikus kódolási probléma.)


Nem szoktam meghatározott "ugrópontokkal" foglalkozni, mert a fluid design-t részesítem előnyben. Tartalomfüggő, mikor rejtek el vagy helyezek át milyen elemet.


Szerintem egyébként mindegy, milyen sorrendben fejlesztesz, mert ha eleve "reszponzív szemlélettel" állsz neki, akkor desktopról mobilra sem akkora szívás. Nyilván már a desktop fejlesztése közben ötletelsz, mi hová kerül majd, illetve mit jelenítesz meg másképp mobilnézetekben.


Portrait-landscape: majd ő beállítja szépen az oldalt, amikor elforgatja valaki a készülékét. Mivel fluidak az oldalaim, szépen kitölti az adott teret automatikusan.

2019. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!