Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy SQL tábla (MySQL szerver)...

Egy SQL tábla (MySQL szerver) hány UPDATE-et bír végrehajtani mondjuk 1 perc alatt? Mekkora terhelést bír mielött összeomlana?

Figyelt kérdés
Egy weboldal különböző oldalainak a látogatottságát akarom mérni és érdekelne, hogy meddig lehet adagolni az SQL-nek. Nem szeretném ha felmondaná a szolgálatot a MySQL, ha a vártnál nagyobb lenne a terhelés. Köszi

2019. aug. 17. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minél erősebb a szervergép, annál többet.
2019. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Összeomlani nem fog, csak lassabban dolgozni, ha nem bírja a szerver.
2019. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok ezret.
2019. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Van esetleg valami referencia erre, ami alapján tudnék számolni? Nem igazán találtam ilyen infót hiába kerestem
2019. aug. 17. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Mire akkora weboldalad lesz, ahol ez gyakorlati probléma, lesz pénzed egy rendes szolgáltatóra vagy rendszergazdára, akik garantálják a hibamentes működést.


De egyébként erre valók a felhőszolgáltatások, ahol a terheléshez lehet skálázni a szerver erejét, és ennek megfelelően fizetni, pl. az Amazonnál.


Meg ha nagyon izgat a kérdés, kísérletileg is eldöntheted, ha egy egyszerű PHP / Python / Java /akármilyen programmal elkezded bombázni az adatbázisszervert. Az biztos gyorsabb, mint a webes kapcsolat, és így tudod tesztelni a határt.

2019. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem találtál ilyen infót, mert iszonyú sok dologtól függ.
2019. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na megnéztem a saját gépemen.


for ($i=0; $i<100000; $i++){

SELECT...;

UPDATE...;

}


39sec volt 100.000x



Feltöltöm a szerverre és megnézem ott is. Kíváncsi vagyok ott mennyi lesz



Kösz a válaszokat!

2019. aug. 18. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen mezők, kulcsok, idegenkulcsok, indexek, triggerek vannak a táblán?

Pont olyanok, mint az éles adatbázaison lesznek?

2019. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen. 5 mezo osszesen, semmi extra, sima kis tábla.
2019. aug. 18. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó gondolat, ha sokkal több az írás, mint az olvasás, akkor nem érdemes az elsődleges kulcson kívül indexet használni.
2019. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!