Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet "végtelenül"...

Hogyan lehet "végtelenül" zoomolható képet csinálni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit pl a google maps is használ, hogy csak zoomolás után tölti be azt a képszeletet,amit éppen kiválasztok.

Egy nagy felbontású (mikroszkópos metszetet) szeretnék megcsinálni így. Valaki tudna segíteni hogy hol kéne elindulnom? (hobbiból foglalkozok csak weblap szerkesztéssel) Nem tudom, hogy ezt szerver oldalon kéne leprogramozni, vagy megy kliens oldalon is? Egyáltalán programozni kell-e, vagy css tud-e ilyet kezelni? Bocsánat ha butaságot írtam, dehát valahol el kell kezdeni.. :D



2019. szept. 20. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Bitmap?
2019. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bitmappal még nem dolgoztam. De ha jól értem akkor, egy nagy képpel kell dolgoznom, (valahogy) bitmapot csinálok belőle és akkor adott nagyításnál össze van vonva mondjuk 4 pixel 1 egységgé, és ha ránagyítok, akkor azt bontja szét újra 4-é? bitmappal lehet ilyet csinálni?
2019. szept. 20. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem. A kérdés az lett volna, hogy egy képet akarsz így zoomolni, vagy svg-t.
2019. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Képet. Ez talán így szemléletesebb így. Olyat akarok mint ami itt van.

[link]

2019. szept. 21. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Talán ez.

Igazából szerintem kell egy nagyfelbontású kép,amit lebutít a távoli nézéshez és ebből csinál megfelelő "mipmappingot" mint játékoknál a texturát.

2019. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,köszi, ezt megtaláltam én is, de szeretné érteni hogy mi van mögötte. :/
2019. szept. 21. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik se megy kliens oldali JavaScript nélkül.

A [link] oldalon .ZIF fájlt (Zooming Image Format File) olvas ki éppen amit meg kell jeleníteni annyit belőle, nem tölti le az egész fájlt.


A [link] oldalon pedig előre ki vannak generálva szerver oldalon különböző zoomolásokba jpg képek. Egy jpg kép nem az egész képet tárolja csak egy részletet egy négyzet alakú kép melyekből hézagmentesen kicsempézi, azaz amit látsz az több jpg kép egymás mellett egybefüggő egyetlen kép látszatát keltve.

2019. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!