Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Blogger blogspot Kereső...

Blogger blogspot Kereső optimalizálásba tudna segíteni valaki? Totál nem értem ennek a SEO nak a logikáját!

Figyelt kérdés

Most ott tartok, több hó killódás után hogy ha rákeresek a blogomra egyből az első helyen van..ez tök jó meg minden,de a posztokkal más a helyzet:


Valamelyik cikket berakja rendesen a google be, valamelyiket nem..pont azt nem, ami új és tartalmasabb.

Inkább a régebbiek jelennek meg közülük a találatoknál, ha írok egy új cikket, be kell tájolni hogy rátaláljon..


Mondok pédát:


Beírom a google be a poszt címét, két szó=nem találja meg.


Beírok mellé egy harmadik szót=egyből az első találat


Ez tök jó, de általában senki se fogja odaírni azt a plusz szót.. :D


Szóval így, aki nem követ, sosem találja meg az aktuális posztjaimat, vagy bármi mást, mindig csak a régieket.(ami ez se rossz, de mégis)


Akárhogy cimkézem, tagelem, vagy akármit írok a keresés leírásába, stabilan, ez a helyzet.


Konkrétan legalább 10 féle képpen beküldtem indexelésre a posztot ma,mindig valamin variálva, de annyit értem el hogy néha oda se rakta be ahol volt, a plusz szós találatok közé...


Vannak pl rövidebb írásaim, alig pár mondat, egy kevésbé híres sztárról, azt pl berakja elég jó helyre(egyből közzététel után), amikkel gondom van azokat alapból kihagyja, pedig új, saját írások, van olyan is amit a régi oldalamrol másoltam a mostanira, az meg megjelenik egyből, pedig másoltnak is értelmezhetné, ebbe már semmi logikát nem látok.


Totál nem értem ezt a jelenséget, olyan mintha full random lenne az egész! :)


Szóval mi alapján dönt ez? Nyilván összetett, ha valaki komolyan segítene, átküldöm a kérdéses posztot, amivel baj van!

De gondolom így is érthető hogy mit nem értek! :)


Sajnos jeleznem kell, ez a kérdés nem a trolloknak, cinikus embereknek szólt! Nagyon sokan segítőkészek itt, tehát ha nincs meg a normális stílus, a békesség miatt lapozzatok! :) vagy ha nagyon cikizni akartok írjátok privátba, ne itt szerepeljetek! :)


A többieknek köszönöm!



2020. jan. 13. 03:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és most nézem, konkrétan olyanokat rak be elém hogy pl van az oldalon 20 kép egy sztárról, 0 írás, meg egy csomó reklám, vagy olyat hogy leírja hol van a spotifin az előadó..stb, stb.. tehát még azt se lehet mondani hogy a komolyabb írásokat tenné előre.
2020. jan. 13. 03:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, amit csinálsz csak árt az oldaladnak / blogodnak!

Aztán egy indexelés - értékelés - besorolás, nem azonnali, van hogy 2-3 hét, mire véglegesíti.

Ez függ a tartalomtól, relevanciától, egyediségétől... DE! több mint 90% -ban az oldaltól amin vannak, annak forgalmi adataitól! Hányan keresik fel, nem csak keresőből. Mennyi időt töltenek el, mennyi oldalt tekintenek meg... A keresőből érkezők, megtalálják amit szeretnének, vagy vissza lépnek és tovább keresnek.

Tehát ma a kereső szolgáltatás besorolása elsősorban a felhasználóktól függ!

Az url, title, description és tartalmi adatok, csak segít állapítani hogy mi a tartalma, de az hogy első vagy 100. oldalon lesz, az nem ezen múlik, hanem a felhasználói szokásokon.

És itt még van némi korrigálás, az egyedi testre szabott találatok közt, azaz mivel te gyakrabban keresed az oldalad és nyitod meg, így azt neked előrébb sorolja.


A kereső szavak száma, kb. úgy képzeld el, hogy elmész vásárolni.

Első keresőszavad: akciós.

Erre rengeteg minden jöhet, mivel lehet akciós ruha, ékszer, étel...

Második szó pl. Tej.

Ezzel már jelentősen szűkítetted, de még mindig lehet számtalan márkájú tej, pl. népszerűbb a Mizzó így azt előrébb sorolja.

Aztán harmadik kereső szóval már behatározod, hogy pl. Riska.

Így azokat kapod ahol Akciós a Riska tej, de még ez se feltétlen hozz a azt amit te szeretnél.

Pl. Coop áruházban akarod meg venni, akkor ezt is hozzá írod, de rengeteg coop áruház van így területileg is be kell határolni, pl. Debrecen.

Ekkor így néz ki a kereső kifejezés: "Akciós Riska Tej Debreceni Coop"

És ekkor már jelentősen szűkült, így akár egy-egy plusz kifejezéssel, a lista végéről az elejére kerülhet, mert pontosabban meghatározod.

Amíg csak az "Akciós Tej" keresed, lehet a 100. oldalon van.

De ha hozzá írod pl. hogy "Debreceni Coop" már is az első találat.

Ugyan ez van a Blogodnál is.

Pl. ha írsz valamiről amiről másik 10 ezer is, jó eséllyel a végén kezded mint ismeretlen szerző, de ha a keresésnél olda írod pl. a szerző nevét / aláírását, ami bnne a Title / description -ba, már is az első helyen van.

DE! Enélkül, a többi 10 ezer közt csak a felhasználói szokások javulásával, blogod népszerűségének növekedésével érhetsz el előrelépést a találati listában.

Ehhez pedig ismertél kell tenni, ami nem egyszerű, hanem marketing tevékenység, reklámozás, népszerűsítés...

És ahhoz hogy ez ne kidobott pénz legyen, fent is kell tartani, napi egy vagy több friss érdekes bejegyzés, esetleg interaktivitás. azaz mások is hozzá szólhatnak, véleményt oszthatnak meg.


Amit most csinálsz, az csak árt!

Össze-vissza irányítod, módosítod, így egyre jobban rontod az oldalad értékelését, és egyre nehezebb lesz javítani rajta.

2020. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, írtam pm, is, úgy talán láthatóbb, érthetőbb! Van olyan téma, ami pl külföldön nagyon megy, magyarországon kb Én írtam róla először, és azóta egy valaki írt róla, így az sincs hogy itt annyian írnának róla! :) átküldöm.
2020. jan. 13. 10:26
 4/4 A kérdező kommentje:

Privátba segítettek páran, bonyolult, de ugylátszik csak az az egy út van, köszi! :)


Lényeg hogy máshol is írtam, és most lehet random büntet a google, mert áthoztam az írásaimat, de úgyhogy le kell töröltetni, csak az a domain meg nem az enyém, de már folyamatba van a dolog..ugyhogy meglátjuk.

2020. jan. 13. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!