Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy egy weboldal tárhelyén tárolt, jelszóval védett anyagot ki és mikor nézett meg a jogosultságot kapott (jelszót ismerő) személyek közül?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi a jobb megoldás*?

- Ha jelszóval védett információ egy mappában elhelyezett pdf fájlban kerül elhelyezésre?

- Ha az adott anyag egy jelszóval védett aloldalon kerül elhelyezésre?

(*A megoldás tekintetében az is fontos szempont lenne, hogy a jogosultsággal rendelkező csak megnézni tudja -letölteni nem- az adott anyagot.)


A koncepció, hogy egy előzetesen kiküldött -bemutatkozó- e-mailben jelzésre kerülne a címzett számára, hogy a levélben elhelyezett linkre kattintva további információk is elérhetők a weboldalról.

- Ha a címzett rákattint a linkre, akkor meg kellene adnia az e-mail-címét és ezt visszaküldve nekem (rendszernek) egy újabb e-mailben megkapná a jelszót, amivel hozzáférhetne az érintett anyaghoz.

Fontos lenne, hogy a jelszó csak egyszeri alkalomra legyen érvényes! Tehát az újabb megnézés csak újabb jelszó birtokában legyen járható, és esetleg kötve legyen a jelszót igénylő IP címéhez is. (Erre azért lenne szükség, hogy valóban az nézze meg a kiküldött jelszóval az anyagot, aki igényelte és akinek kiküldésre került. Tehát az igénylő ne adhassa át, ne küldhesse tovább e-mailben másnak a megkapott jelszót.)


Hogyan lehetne ezt megoldani, úgy, hogy információt kaphassak arról, hogy ki és mikor kezdeményezte az adott információ (pdf, aloldal) megnézését?


Van a fenti elgondolásomnál elegánsabb, látogató barátabb megoldás?


Kezdő vagyok a témában.

Megköszönöm, ha valaki konkrét megoldás(okat) javasol, de az is nagy segítség számomra, ha olyan linkeket, tutoriálokat adtok, amiken -szerencsés esetben beláthatóan rövid időn belül- összeszedhetem a megoldáshoz szükséges morzsákat. Előre is köszönet minden értelmes válaszért.



#weboldal #jelszóvédelem #titkosított mappa #titkosított aloldal #titkosított fájlok #látogatói adatok lekérdezése
2020. febr. 13. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok dolog bukik az elképzelésben azon, hogy ha valami megjelenik a képernyőn, az le is tölthető. Ha pedig letöltötték, már nem számít mennyire volt védve a forrás oldalon, mert a PDF ki lett onnan nyerve, szabadon terjeszthető tovább.
2020. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy teljesen nem lehet megvédeni a képernyőn megjelenő adatokat.

Az nem gond, ha valaki PrintScreen-el lemásolja.

Olyan embereknek küldeném ki az első -bemutatkozó- e-mailt, akik vélhetően nem bajlódnának még a PrintScreen-el sem azért, hogy elmentsék/letöltsék a megismert információkat.

Azt szeretném megakadályozni, hogy pl. a jelszóval védett és letöltött fájlt vagy az aloldal címét automatikusan tovább küldhessék.


Mivel az első -bemutatkozó- e-mailt én küldöm ki, rendelkezésemre fog állni minden címzett neve és e-mail-címe.

Ezért gondoltam, hogy talán megfelelő biztonsági faktor lenne, ha az adatok megnézése az e-mail-cím és az egyedi (egyszer használható) jelszó együttes megadásához lenne rendelve.

2020. febr. 13. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre számtalan megoldás létezik. "modern" on-line marketing anyagok terjesztésénél használják. Pl. a Wordpress keretrendszerhez számtalan ilyen kiegészítő létezik. Keress rá a neten on-line marketing és rengeteg oktató videó van fent (többnyire ingyenes, vagy feliratkozós, kisebb részük fizetős) magyar és angol nyelven. Ez tipikus "vevőcsalogató" megoldás, hogy egy "úgymond ingyenes" anyagot csak regisztráció után tölthet le, hogy utána spammelhető legyen az aki letöltötte. Számtalan "gyári" megoldás van amihez nem kell programozni csak összekattogtatni.
2020. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Esetemben nem a vevőcsalogatás és a "spammelhető"-ség a cél.

Olyan információkat szeretnék -lehetőség szerint ellenőrzött formában- megosztani a vállalkozásom szolgáltatásairól, amelyek részleteiről azt szeretném elérni, hogy a konkurencia a lehető legkésőbb szerezzen tudomást.


Szóval senkit nem akarok kéretlen hírlevelekkel és hasonló marketinganyagokkal fárasztani. Ezeket én sem szeretem.

A weboldalam sem dobozos/sablonos megoldásra (Wordpress, Joomla, stb.) épül. Inkább egy egyszerű, statikus, névjegy/bemutatkozó oldalban gondolkodom, amit magam rakok össze egy kis html, css ismerettel.

2020. febr. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!