Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Divek középre igazítása CSS?

Divek középre igazítása CSS?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy fix szélességű divekben képeket jelenítek meg.

[link]

Ez alapján csinálom. Ez tök jó mert responsive így viszont, nem tudom a wrapper diven belül középre igazítani őket. A wrapper divnek egyébként %-osan van megadva a szélessége ha ez számít. Text-align: center, margin: 0 auto már meg volt és nem oldotta meg. Valakinek valami tipp?



2020. márc. 1. 23:08
 1/6 2*Sü ***** válasza:
73%

Egy megoldási kiindulópont:


body {

  text-align: center;

}

div.gallery {

  /* float: left; helyett… */

  display: inline-block;

}


Itt az üres karakterek fognak bezavarni, a képelemek között de azt is ki lehet küszöbölni. Pl.:

body { /* vagy csinálsz egy wraper divet köré */

  font-size: 0;

}

div.galery {

  font-size: 12pt;

}


Kicsit korszerűbb megoldás a flexbox használata. Lásd:

[link]

[link]

2020. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszi de ez nem működik. A flexboxos megoldástól meg szétcsúszik az egész struktúra. Nem veszi figyelembe a wrapper szélességét meg semmit. Azért elég gáz hogy 2020-ban erre még nincs egy normális megoldás.

2020. márc. 1. 23:32
 3/6 2*Sü ***** válasza:
73%
Nos nem látott kódban nehéz hibát keresni. De mindkét megoldás működik, számtalanszor használtam már. Hogy te mit hoztál össze azt nem tudom, nem látom, meg nem látom a kontextust, ami releváns lehet, hogy pl. milyen egyéb scriptek, css-ek, miegyebek vannak még az oldalon.
2020. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor ilyesmit szeretnél


<div id="wrapper">

<div >

aaa

</div>


<div >

bbb

</div>


<div >

ccc

</div>



</div>


CSS:

#wrapper

{

width : 60%;

display:flex;

background-color:gray;

flex-wrap: wrap;

justify-content: center ;

}


#wrapper>div

{

flex:0 0 40%;


display:box;

height:3em;

background-color:white;

margin:10px;


}



Viszont itt 3 div conténer van, ami miatt látható hogy furán néz ki, mert középre igazodik, erre lehet megoldás, hogy láthatatlan divekkel kiegészíted.



Érdekes lehet még a CSS grid is, lehet az a jobb neked.

[link]

2020. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Flex box-ot használj, működik, erre lett kitalálva, justify-content: center-el középen sorakoznak az elemek


De dupla wrapperrel is megy:

külső wrapper: (%os szélesség)

belső wrapper: (belső tartalom alapján szélesség, mondjuk inline-block display-el)


és akkor vagy a külső wrapper kap text-align centert

vagy a belső margin: 0 auto

2020. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Köszi majd ránézek. Az egész oldalt újracsináltam flexbox alapokon már de akkor sem volt az igazi mert a galéria divjei középre rendeződtek ugyan de nem vették figyelembe a wrapper a content divet semmit hanem a kijelző egyik végétől a masikig tartottak és a képek aránya mérete is elment amit nem tudtam mire vélni.

2020. márc. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!