Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hmtl, css, van egy p tag, a...

Hmtl, css, van egy p tag, a benne lévő szöveget függőlegesen középre szeretném igazítani?

Figyelt kérdés

Az egész body-ban van egy p tag, ami így néz ki:

<p id="kp">Középen vagyok!</p>


Azt szeretném, hogy az egész Body-nak a Közepén legyen Teljesen a szöveg. Vízszintesen oké, hogy Text-align: center;, viszont függőlegesen hogy tudnám ezt megtenni?

Neten úgy láttam, hogy külön magasságot adnak egy div-nek, mondjuk 100px-t, és line-height-nek is 100px-t adnak, de nem így szeretném megoldani.


2020. márc. 15. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A feladatból kiindulva te vagy a tegnapi kérdező. Kicsit nehezemre esik megérteni a kérdést.

Esetleg ha vizuálisan megtudnád mutatni, az sokat segítene.

Vagy csak a body kellős közepére akarod kiírni a szöveget?

Mert akkor talán úgy is megírhatod, hogy az egész body-t egy wrap-ba teszed, vagyis az egészet div-be rakod. (height: 100%, with: 100%) Mindig rakj be háttérszínt, hogy ellenőrizd sikerülnek-e.

Majd elvileg a beleírt szövegnek az egésznek kellős közepére kell kerüljön a text-align: center-el.

2020. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt hiszem arra gondoltál, csak kicsit megzavart a függőleges-vízszintes dolog, és a tegnapi 3 függőleges oszlopból indultam ki.
2020. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Nem tudom, milyen tegnapi kérdezőre gondolsz, én hónapok után most tettem ki kérdést először.

Esetleg ha linket tudnál adni a kérdéshez, válaszolhatok rá, hogy lásd, nem hazudok.

2020. márc. 15. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ellenőrzés céljából mondtam :D

Csak hirtelen az a kérdés jutott eszembe, mert hasonló feladat volt, csak ott oszlopok közepébe kellett a szavakat beírni/képeket beilleszteni.


De egyébként ezen a linken a html és a css alatt szinte mindent megtalálsz az alapokkal kapcsolatban:

[link]

(Belinkeltem, hátha nem ismered)

2020. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja értelek :D Köszi!
2020. márc. 15. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:

flex-box:


body {

display: flex;

justify-content: center;

align-items: center;

height: 100vw;

}


p {

width: 300px;

height: 300px;

}

2020. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!