Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom elérni, hogy az...

Hogyan tudom elérni, hogy az alábbi táblázat mindig fix méretű legyen? (info házi)

Figyelt kérdés

Nekem ezzel az első sorral van bajom. Ezt a table-layout:fixed-et nem csinálja (csak a HTML-t tanultuk. Lehet, hogy idejétmúlt, de egyelőre az alapokkal kezdjük.)

<table border="1" style="table-layout:fixed">


<tr style="height:100px">

<td style="width:100px; text-align:center">1</td>

<td style="width:100px; text-align:right">2</td>

<td style="width:100px; text-align:center; vertical-align:bottom">3</td>

</tr>


<tr style="height:100px">

<td>4</td>

<td>

<div style="width:100px; height:100px; overflow:scroll">

jsadhasjdh jh sjdh skjdh skjdhjkdashkjshaj dsh hsjkdhs jkdhs kjhs dkjsh dskjh skjdhs kjsah kjsh dskjd hskjdh skjdh skjdhs akdjh askjd hsakjhd askjdh skajdh sjkdh sjkdh skjd hsakj

</div>

</td>

<td style="text-align:right; vertical-align:top">6</td>

</tr>


<tr style="height:100px">

<td>7</td>

<td>8</td>

<td>jsadhasjdh jh sjdh skjdh skjdhjkdashkjshaj dsh hsjkdhs jkdhs kjhs dkjsh dskjh skjdhs kjsah kjsh dskjd hskjdh skjdh skjdhs akdjh askjd hsakjhd askjdh skajdh sjkdh sjkdh skjd hsakj</td>

</tr>



2020. márc. 29. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Megadod neki, hogy mekkora legyen:


<table width="300" height="300" ...


(pl.)


Egyébként ezt a style-os formázást nem szabadna tanítani... Táblázatoknak direkt van height és width attribútuma.

2020. márc. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 tény hogy van neki, de reszponzívra egyszerűbb style atribútummal megadni. Egyébként ha szörnyülködni akarsz, nézz bele a 2016-os informatikai érettségi felsdatsor webes részébe. ;)



[link]

2020. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem különösebben nehéz, szerintem. Bár még érettségi feladatsort nem oldottam meg. Csak a gyakolókönyvből dolgoztunk. o

Egyébként sem néz ki jól, ha egy szöveg nem fér el a cellában. Ilyenkor persze vagy a táblázat méretét növelném meg, vagy jön a <div>-vel ,overflow:scroll-lal, ahogy a mintában is, megadtam. Ha muszáj, ehhz nyúlnék.

2020. márc. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!