Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Leendő komoly honlapkészítőkén...

Leendő komoly honlapkészítőként érdemes a HTML, CSS és JavaScript nyelvekkel kezdeni, hogy legyen erős alap az építkezéshez, ugye? Utána PHP, MySQL tanulása, stb.

Figyelt kérdés

Meg akarok tanulni komoly honlapokat készíteni. Nemcsak arra gondoltam, hogy összetákolok valamit sablonokból, tartalomkezelőkkel, hanem egyéni honlapokat szeretnék majd készíteni. Akár úgy is, hogy a tartalomkezelők valamelyikét használom, de azokat személyre szabom, ahogy pl. az oldal tulajdonosa majd kéri.


Az angol nyelv nem akadály.



#weboldal készítés #Start #website building
2020. ápr. 14. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
2020. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
ha nem csak sablonokból, kész modulokból akarsz legózni, akkor kötelező. :-)
2020. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg valami keretrendszer a PHP-hez, pl. Laravel, meg pár könyvtár a JavaScripthez, amit a feladat megkíván.
2020. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Valójában nem vagyok teljesen kezdő.

Eddig tartalomkezelőkkel dolgoztam hobbiszinten.

Csak azt már meguntam, hogy kb. egyenoldalak. A sablonokba már egy-két átalakítást csinálgattam (formázást leginkább). Ezért jött az az ötlet, hogy meg kellene tanulni tisztességesen a honlapkészítést, az alapoktól. Így nem legózás, tákolás menne.

2020. ápr. 14. 15:02
 5/10 A kérdező kommentje:

Melyik az a tanfolyam, tutorial, ami biztos alapokat adna?

Sajnos a bőség zavarával küszködök, nem tudom, mi alapján válasszak a 1000000 tutorial közül. De azt se akarom, hogy találomra rábökök egyre és időközben jöjjek rá, hogy a másik minőségibb, szebb, tisztább, jobb kódokat ír.

2020. ápr. 14. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
w3school-t szerintem érdemes végiglapozni
2020. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 claypigeon12 válasza:
45%

Manapság már vannak annyival struktúráltabb és rendezettebb megoldások, hogy a PHP tervekkel a kukát céloznám meg. :)


A standard frontend nyelvek mindíg kapóra jönnek (html, css, JS), de ha haladni szeretnél a korral, akkor azt ajánlom hogy a mai frontend keretrendszerek szentháromságából válassz egyet, és azt tanulgasd meg jobban (Ezek a React, Vue.js és Angular). Személy szerint a React a kedvencem.


Ha meg backendre kerül a sor, ott van az Express library, ha Node környezetet szeretnél, de az én kedvencem a Spring keretrendszer Java alapon. Ha van kérdés, írj privátot nyugodtan.

2020. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
"Spring keretrendszer Java alapon..." Milyen mértékben támogatják a webtárhelyek? És mekkora a hardver, memória igénye?! :-D
2020. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem iratkozol be online tanfolyamra?
2020. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


Gondolkozom rajta.

Csak Dunat lehet rekeszteni most az online tanfolyamokkal, viszont nem tudom, melyik az, ami valoban jo. Nem a marketing, hanem a tananyag es annak ertheto atadasa volna most fontos nekem.


Tudsz esetleg olyan tanfolyamot ajanlani, ami valoban jo?


Koszonom szepen!

2020. ápr. 19. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!