Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen szintű számítógépes...

Milyen szintű számítógépes ismeret birtokában érdemes beiratkozni weblapszerkesztői tanfolyamra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
szerintem egyáltalán nem érdemes. Amit ott megtanulnál, 1-2 hetes netes böngészés és cikkek, leírások alapján ingyen is el tudnád sajátítani. Ha adnak is a végén papírt, azzal nem jutsz előrébb álláskereséskor, ezen a területen nem.
2010. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozok az elottem szolohoz... Amit ott megtanulhatsz, onaloan is megtanulhatsz - esetleg ugy hogy kerdezel valakitol.
2010. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alapfogalmakkal legyél tisztában! Szóval oprendszer ismeretek, ne okozzon gondot másolni, áthelyezni, törölni, parancsikont létrehozni, dokumentumot megnyitni, ilyesmik. Lehet, hogy röhejes, de nagyon sokan úgy iratkoznak be informatika tanfolyamra - nem alapfokúra - hogy még a Wordöt se tudják elindítani.

Nem árt, ha tudod, hogy mi az a kiterjesztés, hogy lehet egy dokumentumot mondjuk jegyzettömbbel, vagy más alkalmazással megnyitni, hogy lehet kiterjesztést emgváltoztatni, stb.

Egyébként milyen tanfolyam ez? Mert bár az előttem szólókkal ellentétben én nem tartom hülyeségnek, hogy valaki tanfolyamra iratkozzon be, csak sok tanfolyam egy nagy nullát ér. Tapasztalat. Engem tavalyelőtt próbáltak rábeszélni egy "profi weblapszerkesztői tanfolyamra", csupán fél millió forint értékben, asszem másfél éves tanfolyam lett volna. Megnéztem a tematikát, meg hogy milyen papírt ad, és kb. arra a szintre lehetett vele eljutni, amit egy jobb általános iskolai szakkörön is megtanítanak. Szóval vigyázni kell, mire iratkozol be, nehogy feleslegesen dobd ki a pénzt!

2010. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én se tartom hülyeségnek az ilyen tanfolyamokat. Épp az idén iratkoztam be egy ilyenre, jövö tavasszal lesz vége. Középfokúra járok. Ha nem feljtem el, megírom majd mire jutottam vele.

Lehet, hogy majd később a webprogramozással is megpróbálkozom, de az már komolyabb szint, kétszer annyi idő, és anyagilag is komolyabb.

2010. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
olyan a weblap szerkesztés mint a paint... ha progival csinálod szóval nem nehéz .
2010. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

09:42: Valahol jogos amit irsz, de "jobb korokben" a "progival" valo weblapkeszitest nem nevezik weblapkeszitesnek.

Igazabol, a problema ott kezdodik, hogy egy weblap elkeszitesehez kell: html, php, javascript, sql, css, es esetleg flash. Es egy kis kepszerkesztesi ismeret sem art.

Ezeket nem fogjak "weblapszerkeszto tanfolyam"-on megtanitani, attol tartok. Max html, esetleg pici css. Ez jo kiindulasnak, de a boldogulashoz keves. Es ezt ingyen is meg lehet tanulni, othon.

2010. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
09:42 -> attól függ kinek mit jelent a weblap.. egy portfoliós lapot össze lehet huzogatni "progikkal", de azért pl. egy online banking portálhoz kell egy pici sütnivaló és egy jó csapat. Az előttem írónak igaza van, egy tanfolyammal maximum annyit lehet tanulni, hogy valami képed legyen az egészről, az ott szerzett tudással még nem lehet komolyabb dolgot alkotni. Ugyanezt a szintet otthon is el lehet érni ingyen, az interneten rengeteg anyag van erről. Csak viszonyításképpen, az első hónapokban szinte minden éjszakámat az internetet böngészve töltöttem és olvastam a tutorialokat, doksikat. Ingyen volt, csak időt ruháztam be, igaz papírt nem kaptam, de tapasztalatom szerint nem is kérnek sehol. Ha mutatsz papírt, igaz behívnak másodszor, de ott valószínű elbuksz a gyakorlati teszten, mert a tanfolyamok anyaga és az ott elvárt szint egymástól nagyon távoliak. Sőt az egyetemen (BME) oktatott tárgy anyaga is nevetségesen felületes, pedig azért attól igazán el lehetne várni, hogy gyakorlatias legyen.
2010. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon megszívtam egy 2F-es- tanfolymmal, ezért félnék belevágni egy bizonytalan tudást igérő másikba.
2010. aug. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!