Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szükséges-e a bizonyos Javascr...

Szükséges-e a bizonyos Javascript keretrendszerek kitanulásához korábbi JS ismeret?

Figyelt kérdés
Eddig csak szerveroldallal foglalkoztam, és nincs semmilyen előzetes JS ismeretem, viszont most szükségem lenne rá. Arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb módon rögtön egy JQuery-vel, vagy más keretrendszerrel kezdeném. Lehetséges ez így, vagy inkább szánjak időt a JS megismerésére is(ha igen, milyen szintig kell eljutnom?)? Kicsit szorít az idő, ezért lenne jó minél hamarabb ezt betanulni.
2010. júl. 10. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Járok egy tanfolyamra, amit, ha elvégzek, munkát kapok egy igen elismert és jól működő webfejlesztő cégnél. Nagyon nem árt, ha van javascript alapismereted, sőt mondhatnám, hogy kell, mivel egy javascript alapú keretrendszernek a javascript az alapja ugyebár:)


Hogy milyen szintig? A javascript beadandó feladatunk a következő volt:


Be kellett kérni n darab számot prompt-tal mégse kattintásig, utána meg kellett kérdezni, hogy mi legyen a számokkal. Volt átlag, összeg, min, max, meg hogy randomra választ egyet a gép. Ezután meg kellett jeleníteni a számokat, és a kapott eredményt, és az eredményt letárolni cookie-ba 1 napra, illetve a kiíratáshoz az előzőleg letárolt cookie-t kiírni. Az egésznek egy objektumnak kellett lenni, az objektumon belül külön szedve a különálló részeket. És persze az egésznek hülye-user biztosnak kellett lennie.


És ekkor jött csak a jQuery, amit iszonyatosan ajánlok, mert rengeteg nagyon jó dolgot lehet benne varázsolni egyszerűen, csak rá kell érezni!

2010. júl. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm válaszod, és külön köszönöm a példát, hasznomra válik!

2010. júl. 13. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!