Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy ismerősömnek megadom...

Ha egy ismerősömnek megadom az admin felhasználónevet+jelszót hogy nézze meg milyen állapotban van a weboldal,akkor legrosszabb esetben adatokkal megtudna lopni?

Figyelt kérdés
Tehat nem arra gondolok hogy a weboldalt rontaná el,hanem hogy van e olyan dolog amit Őt érdekelheti,és egy laikus nem is tud róla hogy kihalászták az adatot pl?!

2020. máj. 24. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

admin joggal persze!

nem is értem miért adnád meg bárkinek!???!?

2020. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért adnád meg neki!? Egyébként olyan barátról van szó akinek fizikailag találkoztál már többször, vagy pl. Dc-ről ismered? Azért ez sem mind1.
2020. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Huh,most nagyon megijesztettetek,megis változtattam a jelszavam.:)kb.egyszer találkoztam vele,de van pár közös ismerősünk is,arra lennék kíváncsi,hogy azon kívűl hogy a weblapot kinézetileg bántaná,milyen károkat tud okozni egy nem jó indulatú ember ha egy admin fiókhoz jut?milyen adatokat tudna ellopni?és mit tehetek még most hogy javítsak a helyzeten?köszönöm ha segítetek!
2020. máj. 25. 00:40
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként még csak 90%ban van kész a weblap,és nem aktív,szóval nyílván nem lehet nagy adatbázis fent,de valami szenzitív adat amit fontos lenne tudnom ha elloptak,olyan van?
2020. máj. 25. 00:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok által elkövetett (és általában retorzió nélkül maradt) informatikai bűncselekmények kb. 90 %-a származik ilyen okokból.

Tudod, amikor a kistinik panaszkodnak, hogy a padtárs "feltörte" a fiókját. Dehogy törte fel, csak fűnek-fának elmondta az áldozat a jelszavát, és 100%, hogy van köztük legalább egy éretlen és infantilis ütődött, aki szerint hú, de jó móka a másiknak kárt okozni.

Alapszabály, hogy az admin jelszót SENKINEK nem adjuk meg.

Oké, ESETLEG egy megbízható családtagnak, vagy komoly kapcsolatban élettársnak, barátnőnek, házastársnak oké... (bár ez esetben is szakszerűbb és bölcsebb, ha ő is kap egy külön admin fiókot.) De hogy egy idegennek, akivel "egyszer találkoztál már", meg "van közös ismerős"... Ő gyakorlatilag tök idegen. És amikor még az ismerősök között is szinte mindig van egy-egy rossz szándékú ember, szerinted egy ismeretlennek bölcs dolog teljes jogú hozzáférést adni?

Egyébként: azt lophatta el, amit ott tároltál. Én nem fogom a gépem előtt ülve tudni, hogy te a saját weboldaladra milyen adatokat pakoltál ki. Amik ott voltak, azokra megvolt a lehetősége, hogy lemásolja. Nem mondom, hogy meg is tette, mert azért durva túlzás lenne zsigerből azt feltételezni, hogy ő egy informatikai bűnöző, de a lehetősége megvolt rá. Neked kéne tudnod, hogy milyen adatok vannak ott.

2020. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer találkoztam vele,de van pár közös ismerősünk is"

jó kis barát....

Ha megadtad már neki a jelszavad akkor MINDENHOL változtasd meg, mert be fog lépni más fiókjaidba is!

elég evidens, hogy sok ember ugyanazt a jelszót több helyre is használja - sajnos én is... ha egy dologhoz megadod a jelszavad, végig fogja próbálni a többi fiókodat is!

Lehet nem is te írtál ide a gyakorira hanem ő? :D

Változtass meg minden jelszót és ahol van kétlépcsős azonosítás ott kapcsold be!

A továbbiakban senkinek ne adj ki jelszót még a legszűkebb családodban sem nem hogy vadidegennek akivel egyszer találkoztál!!!!!

2020. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"megadom az admin felhasználónevet+jelszót"


Ha ért hozzá telepíthet ici-pici skriptet.


- lefuttatva pl. tömörítve teljes honlapodat tudja letölteni. Akár adatbázissal...

- később bármilyen fájlt tud feltölteni

- vagy sok helyen van cpanel, a bejelentkezési név adott - csak jelszót kell kikeresni CMS esetén a letöltött beállítási fájlból...

...

2020. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nincs több jelszó osztogatás!:)
2020. máj. 25. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!