Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az "egyszemélyes vállalkozó"...

Az "egyszemélyes vállalkozó" webdesignerekre hogy találnak rá az ügyfelek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez biztosan nagyon egyszerű dolog, de nekem valahogy nem esik le.

Azt hallom mindenhonnan, hogy webdesigner-ként csak úgy érdemes dolgozni, ha egyedül vagy vállalkozó, cégeknél pedig nincs értelme dolgozni (legalábbis mikor elkezded) (ne kövezzetek meg, én így hallottam).

Akkor ezekre a fejlesztőkre hogy találnak rá az ügyfeleik? Hirdetik magukat valahol?



2020. jún. 8. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hirdetik magukat, szabadúszó (freelanceer) melókra pályáznak, ismeretség/kapcsolat útján szereznek ügyfelet.

Az egyedülben nem vagyok biztos, az a kérdés, hogy milyen komplex szolgáltatásokat akarsz/akartok nyújtani.

KEzdőként egyébként érdemes lehet inkább mégis cégben, alkalmazottként kezdeni, ott szembesülhetsz piaccal, saját hiányosságaiddal, technológiai hátránnyal, amit be kell hoznod, találkozol a való világban lévő igényekkel és megoldásokkal, és mellette tudsz majd kialakítani egy saját referencia-bázist, tudásbázist, specializációkat, stb.

2020. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon? Nem lehet így megélni. Vannak külföldi oldalak ott már lehet keresni havi szinten valamennyit de mivel az indiaiak 5 dollarért összedobnak bármilyen weboldalt így megélni abból is necces.
2020. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 dollárért? Sokkal többet is kérhetnének érte, nem? Vagy Indiában ez elég a megélhetéshez? Vagy olyan sok munkájuk van?
2020. jún. 8. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valakinek havi 20-30 5 dolláros melója abból ott simán megél ott. De nyilván ennyiért nem kell csodát várni, van pár sablonjuk azt alakítják át.
2020. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Honnan veszitek ezt a hülyeséget hogy itthon csak éhen lehet halni ebből? Van ismerősöm aki webdesigner (elsősorban grafikus volt és onnan képezte tovább magát) van senior frontendes én pedig szabadúszó backend-es vagyok (vagyis bevállalok fullstack-et igénylő melót is, de nem állok neki react-ban frontendet fejleszteni azért) tehát ahol komoly frontend kell azt felosztjuk.


Egyikőnk sem halt még éhen. A normális igényes munkára van igény és meg is fizetik. Persze a piaci résre kell utazni. A munkáim 99%-a kókler wordpress-es és joomla-s fejlesztők szutykai, ahol a CMS és a fejlesztő tudása már kevés és egyedi megoldás kell (laravel vagy symfony alapon).

2020. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!