Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen munkák vannak egy...

Milyen munkák vannak egy állami intézménybe?

Figyelt kérdés
OKJ-s informatikus (rendszergazda) vagyok milyen munka körök vannak ilyen végzettségel

2020. jún. 26. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nyomtató - helyi hálózat, barkácsolás, és persze a gépek vírus mentesítése non-stop. Meg időnként újra felmásolni a rendszert.
2020. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Állami intézmény alatt pl egy iskolára gondolsz?

Tudomásom szerint (amikről én tudok) még az évzáró hangosításával is a rendszergazdát bízzák meg. Ha vannak tanulói laptopok ő készíti be, óra előtt, stb..


Gondolom nincs mindenhol így, de feltételezem nem egyedi, hogy minden szrt a nyakába sóznak.


Emellé társul egy olyan pofátlanul alacsony fizetés ami miatt az esetek többségében az informatika tanárt alkalmazzák rendszergazdaként is, mert nem találnak embert aki ennyiért elvállalná.


Óvoda, bölcsöde esetén még viccesebb a helyzet és olyan technológiákkal fogsz találkozni amiről lehet csak "történelemként" hallottál.


Egyéb intézményben nincs most ismerősöm így friss információkkal nem tudok szolgálni, illetve ez sem általános (remélem).

2020. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ennyi a dolga a rendszergazdanak vagy ez valami kisseb be sorsolás más neve van ennek a munkakörben?
2020. jún. 26. 10:23
 4/17 A kérdező kommentje:
Félek a nagyobb komolyabb dolgoktól mert sok mindent nem tanítottak az iskolába pl rendes switch configuralas pl csak packetos meg ilyen apróságok és ezért gondoltam hogy valami gyakornoki munka kellene ahol tudnék tanulni is
2020. jún. 26. 10:25
 5/17 anonim ***** válasza:

Na akkor az nem az állami intézmény lesz!

TANULNI? Hát max történelmet. A legtöbb helyen olyan eszközökről tudok amik teljesen elavultak. Már ha vannak eszközök.


Van olyan általános iskola ahol még egy fájlmegosztás sem jött össze. Kerüld el messzire akkor az államit. Keress valami céget. Bízd rájuk, hogy megítéljék a tudásodat. :)

2020. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát cégnél eselyem se lenne sztem mert az iskolába nem sok mindent tanították egy mappa megosztást vagy fájl megosztást közös meghajtót ilyeneket tudok csinálni de nagyon komoly switch meg router beállítás cli be nagyon nem az én asztalom a tudasombol ki indulva
2020. jún. 26. 10:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Majd megtanulod. Ezzel hidd el a cégek is tisztában vannak. Nem te vagy az első, aki kezdőként jelentkezne. Ezért vannak a junior pozíciók. Próbálkozz!


Ha gyorsan tanulsz és jó a logikád és türelmed is van, szerintem nem lesz gond. De továbbképezheted magad ha nagyon bizonytalan vagy, ott a devops akadámia pl..

Illetve elvégezhetsz egy CCNA-t is. (Hol-hogyan-mennyiért abban nem vagyok otthon, mert fejlesztő vagyok nem rendszergazda.)

2020. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mar dolgozni szeretnék egy kicsit hogy hátha ott szereznek tapasztalatot és azért gondoltam állami helyre mert azt hittem ott nincs akkora elvárás mint egy cégnél
2020. jún. 26. 10:55
 9/17 anonim ***** válasza:
Az biztos! Pl egy általános iskolában tényleg nincs nagy elvárás. De tanulni sem fogsz ott semmit.. :)
2020. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez viszont lehet sőt valószínű hogy gond
2020. jún. 26. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!