Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha nincs kereső szó azt hogy...

Ha nincs kereső szó azt hogy tudnám kifejezni php-be?

Figyelt kérdés

if(()){

echo "Nincs keresőszó";

}


ha oda irom hogy if(()<0)az reszben jo? vagy mashogy kell?



2020. júl. 7. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Már kezdtek hiányozni a "keresődoboz"-os kérdések! :D


Tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:

-honnan jön az a keresőszó?

-milyen változóban érkezik? vagy egy tömbnek egy adott eleme?

-létezik a tömbnek ez az eleme?

-milyen értékeket kaphat az az elem? null? vagy üres string?

-hogy vizsgálom meg, hogy valaminek az értéke "null" vagy üres string esetleg?

-mi a különbség a NULL és a nulla (0) között?

-ha az előző kérdésre nem tudom a választ, akkor miért ugrottam át a tananyagban az "adattípusok" részt?

2020. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oda irtam if((NULL)){ az se volt jo
2020. júl. 7. 13:45
 3/21 anonim ***** válasza:

persze hogy nem.

milyen tananyag alapján kezdted el az ALAPOKTÓL, ahogy ígérted? :)


a keresőszó az valamiben (mondjuk egy változóban) tárolódik. ez sok dologtól függ, nem is ez a lényeg. legyen: $keresettSzo


milyen értékeket vehet fel abban az esetben ha nem érkezik keresőszó? segítek: alap esetben null vagy üres string.

tudod mi a különbség közöttük?

2020. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
És a változót amit vizsgálsz nem akarod szintén odaírni?
2020. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=0QJisT76IkY&list=PLuYHIg_0xQ.. ebből a videó sorozatból tanulok ezeknek a részeiből és itt van a teljes fájl [link]
2020. júl. 7. 13:58
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy képes, hogy ha egy változót akarsz vizsgálni és nem vagy képes a feltételbe a változót beírni, akkor felőlem akármilyen videóból gányolhatsz bármit.
2020. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

a videóban egész jól bemutatja az operátorokat. nem tűnt fel egy lényeges különbség?

hogy van amit vizsgál...


tehát összehasonlít két elemet. Amennyiben az érték igaz, lefut az IF utáni blokk. ha hamis, lefut az ELSE ág.


namármost: te nem hasonlítassz össze semmit, beírtál egy konstans NULL-t. a "semmi" pedig nem "igaz" tehát az if ág sose fog lefutni.


mi hiányzik akkor?

2020. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
de azt se tudom milyen változót kell be irni
2020. júl. 7. 14:05
 9/21 anonim ***** válasza:

mert az még később fog jönni... először legyél túl a tömbökön pl és utána jöhetnek a superglobal változók és azok használata


ha eljutsz addig, akkor tudod majd mit kell oda beírni

2020. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

megnéztem a lejátszási listát: jelenleg a 9. videónál jársz és a srác majd csak a 40.-ben fog erről beszélni. ne ugord át a többit!


ezért mondtuk, hogy a példád amivel próbálkozol "nagy falat" mert ha ezek a részek kimaradnak akkor gondban leszel/vagy

2020. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!