Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki rá tudna nézni a...

Valaki rá tudna nézni a searchboxomra?

Figyelt kérdés
[link] adatbaázisba be irtam 6dolgot össze kötöttem az adatbázissal mégse listázza ki ha be irok valamit

2020. júl. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Első blikkre megint elgépelted:

[link]


Bár gondolom ehhez tartozott egy hibaüzenet is, mert ha ideáig eljut akkor visít a php, hogy nem találja a függvényt. :)


Ez mi?

if (!isset($q)) {

echo '';

}


Nincs is $q definiálva sehol...


Tehát ha nem létezik a $q akkor kiiírja a semmit. És mivel az sohasem létezik, így mindig semmit ír ki. Ezt melyik fenomenális videóban mutatták? :D


Ilyet pedig nem csinálunk:

SELECT * FROM products WHERE title LIKE '%$q%' OR description LIKE '%$q%'


A keresőmezőn keresztül ki lehetne törölni a products tábla teljes tartalmát sql injection-el.


Nem úgy volt, hogy valaki segít? (tegnap azt írtad.)

Ha ez volt a segítség, akkor keress valakit aki már látott php kódot. :D

2020. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az aki segit nem értett a searchboxhoz azért fordultam ide
2020. júl. 3. 08:52
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor pls ird már le mit irjak oda ahelyett?
2020. júl. 3. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Figyi. Inkább átírtam. Könnyebb, mint a 30 hibát kijavítani. :)


[link]


Próbáltam benne több megjegyzést is tenni hogy érthető legyen. Van benne példa az osztály létrehozásra, privát/publikus adattagra, példányosításra, prepared statement használatára, feltételvizsgálatra (pl hogy ha && feltétel van, akkor sorban előröl hajtja végre a vizsgálatot, így ha az első hamis, akkor a következőt már nem vizsgálja. ezért nem dob hibát arra mikor a $_GET['q'] értékét vizsgálom)


Szóval igyekeztem egy sokrétű példát összedobni. Persze kiemelném, a valóságban SOHA nem írunk ilyen ömlesztett kódot mert átláthatatlan. Viszont a szemléltetés kedvéért most nem lehetett elkerülni.

2020. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradt a kép róla:

[link]

2020. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2020. júl. 4. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

:D


nem definiált változó... (többek között ez az egyik hiba)

Oké, hogy nem érted a példát amit írtam (ezt gondoltam is, csal szerettem volna több technikát bemutatni, hogy lásd mit kell(ene) még elsajátítanod)


DE: legalább azt olvasd el amit mellé írtam. várj, idézem:

"ha && feltétel van, akkor sorban előröl hajtja végre a vizsgálatot, így ha az első hamis, akkor a következőt már nem vizsgálja. ezért nem dob hibát arra mikor a $_GET['q'] értékét vizsgálom"


Tehát mi a megoldás? :) mielőtt az értékét vizsgálod, megnézed, hogy létezik-e. Ha hamis, akkor ott megáll.


De ez ugye (egy része) az amit valaki megírt neked. Ez az egyszerűsített példa, ami önmagában működőképes lenne. Na ezt hogy sikerült elrontanod?


Gyakorlatilag a JS blokkba írt kódrész a megoldás. Amit a HTML-hez írtál az... azt nem is értem, minek raktad bele.

2020. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már lehet vele le kérdezni csak azt akarnám csak megoldani hogyha olyat akarok ki íratni ami nincs az adatbázisba azt írja ki eredményul hogy nincs találat
2020. júl. 5. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!