Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell társkereső, ismerked...

Hogy kell társkereső, ismerkedő oldalt csinálni? Ez ilyen belterjes társaság, konkurenciaharc stb, vagy bárki kezdő belevághat? Olyat ami azoknak is jó akiknek az eddigiek nem jönnek be. Valaki tapasztalat? Ismerősök tapasztalata?

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap társkereső oldalt ahová regisztrálni lehet, fényképeket feltölteni, egymásnak leveleket írogatni stb azt nem olyan nagy kaland megcsinálni. Ha valami intelligencia is kell bele (pl kit milyen alapon ajánlgat az oldal) ott már kell egy kicsit kombinálni. Úgy gondolom, hogy egy ilyen oldalt akár már egy millióért is lehet csináltatni, sőt igazából talán még olcsóbban is.


Ezután kell egy domain regisztráció ami filléres illetve szerver + tárhely. Kell alapítanod egy céget aki a szolgáltatást végzi kell GDPR, ügyfélszolgálat, minimum egy fejlesztő aki foglalkozik az oldallal. Szóval ez a része már nem annyira olcsó.


A probléma itt kezdődik, ugyanis amíg nincs fenn egy kritikus tömeg addig az emberek nem fognak regisztrálni az oldalra. Nekem egyszer a sógorom csinált egy tök jó ötletes oldalt, ami szerintem tényleg hasznos lehetett volna, de becsődölt vele mert egyszerűen nem bírta rávenni az embereket a regisztrációra és az aktivitásra mivel az első jelentkezők szinte csak egy üres oldallal találkoztak.


Egyáltalán nem zárt a piac, betörhetsz te is viszont nagyon nehéz dolgod lesz. A tinder meg itthon a randivonal leural mindent, kb olyan mintha mondjuk a jófogás ellenében szeretnél hirdetési oldalt csinálni.

2020. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon hasznos volt. Egyébként ha youtube csatornát csinálnék több mindenről pl ilyen témáról is, és ott lehetne ismerkedni, adnék tanácsokat és a hozzászólók megtalálhatják egymást, annak van jogi akadálya szerinted? Az rugalmasabbnak tűnik.
2020. júl. 21. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez lényegesen rosszabb ötlet mint a társkereső mivel ha jól értem a videóid alatti komment részben lehetne ismerkedni. Ez biztosan nem fog működni.


Ezen kívül természetesen fennáll ugyanaz a probléma: hogy jön be a kritikus tömeg. Egy társkeresőnek tízezres nagyságrendben vannak aktív felhasználói, hogy szeded azt te össze a youtube-on?


A harmadik ami eszembe jut az az, hogy amíg a társkereső egy platform most te arról kezdesz beszélni, hogy valami életvezetési tanácsokat osztogatsz az embereknek. Na most ez általában übergáz szokott lenni, mert egy ilyennél egyáltalán nem elég a szándék hanem tudni is kell hozzá. És nem az a tudás, hogy neked mondjuk volt már 5 csajod hanem az, hogy mi az egésznek a pszihológiája. Azt pedig nem a nőklapjából fogod megtanulni hanem nagyon komoly tanulmányokat kell folytatni hozzá. Az utolsó gondolatom pedig az, hogy az emberek 98%-a kamatyolni akar és nem pedig valakit nézi ahogy osztja az észt a párkapcsolatokról.


Ezt az ötletet szerintem engedd el.

2020. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ok, de az elsőt pláne elengedtem. Viszont ha követnek témákat az olyan mint egy hobbi, az alapján lehet beszélgetni. Viszont ez csak másodlagos hatás, és a tanácsok se kőbe vésettek csak inkább úgymond a közös érdeklődésű emberek egy helyen, abból kialakulhat elvétve valami. (De nem mint megélhetés, mert azt látom hogy nem működik)
2020. júl. 21. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első regisztrációk megszerzéséhez hirdethetsz ingyen prémiumot az első párszáz regisztrálónak, de akkor is kell a könnyű reg, könnyű kezelés, eleinte kipróbálós demó, frankó app, és mindehhez létszükség a perfektül pozícionált hirdetés, ami külön művészeti ág ma már.
2020. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ööö... nézd! Tanácsokat akkor kell adni ha van értelmük szófosó emberből rengeteg van a neten. A társkeresésről általánosságban csak kva nagy lózungokat lehet sütögetni, ugyanis az egész nagyon személyes és minden helyzet más.



Ezen kívül ha valaki olyan mondatot le tud írni, hogy "Viszont ha követnek témákat az olyan mint egy hobbi, az alapján lehet beszélgetni. Viszont ez csak másodlagos hatás, és a tanácsok se kőbe vésettek csak inkább úgymond a közös érdeklődésű emberek egy helyen, abból kialakulhat elvétve valami" akkor valahogy olyan érzésem van, hogy van még hova fejlődni.


Szerintem olyan dologgal kezdj, aminek nincsenek magánéleti kihatásai. Ha pl kisvasutat szeretsz építeni akkor arról csinálj videókat, kisebb az esélye, hogy rombadöntöd valakinek az életét egy talán jószándékú, de ostoba tanáccsal.


Ilyen videózgatás alatt megtanulsz prezentálni és onnan lehet tovább menni. Sokan azt hiszik, hogy csak egy webkamera meg egy mikrofon és kész pedig az a legkevesebb. Előadni úgy hogy az emberek ne kattintsanak tovább 15mp múlva, na az a valami!

2020. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de én nem a youtuber akarok lenni hanem van pár konkrét téma a foglalkozásomhoz kapcsolódóan, ami kb 15 éve halad, és azért elég sok a tudásom ezekben. Csak azt sajnálom hogy az ismerkedésben olyan sokan periférián vannak, a tucatembereknek könnyebb, és néha valahogy azt gondolom ezzel kellene kezdeni már valamit. Nekem az is jó ha te csinálod, vagy bárki más. Én még nem tudom mennyire fogom elkezdeni a videókat de lenne miről.
2020. júl. 21. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elsőként közelítsük meg technikai oldalról a dolgot!


Egyáltalán nem nehéz egy ilyen oldalt összerittyenteni. Anno, még az iWiW idejében, annak a mintájára egy középiskolás srác csinált egy "iwfw" nevű oldalt. Nem mondom, hogy a nívósabb közösségi oldalak közé tartozott, de az, hogy egy tizenéves egyén szabadidejében összedob egy ilyet, jól mutatja, hogy azért nem olyan nehéz, mint oprendszert írni. ;) Ha valaki közepes szinten ismeri a PHP-t, akkor már el tud indítani egy társkereső oldalt.

A jogi részére is ajánlott figyelni, ugyebár 16 éves kor alattiaknak az adatait csak szülő (gyám, törvényes képviselő) engedélyével lehet kezelni, ami jogilag, és adminisztrációt tekintve külön macera, szóval ezt úgy szokás megoldani, hogy tiltják a "problémás" korosztályt. Nem állítanám, hogy külön jogászt kellene felfogadnod, de azért a szabályokkal legyél tisztában.

Ügyfélszolgálatot sem kell fenntartani, ameddig bírod a terhelést.

Persze, ha te nem akarsz energiát befektetni, akkor másokkal is csináltathatod, de az ugye pénzbe kerül.

A domain regisztráció egy évre 1-2 ezer forint (kivéve pár túl trendi domaint), a webtárhely - vagy VPS - pedig havonta kb. 1500.


Ami pedig az emberi részét illeti:

A legnagyobb baj - sőt, hatalmas nagy baj - az ilyen internetes "tanácsadó" videókkal, oldalakkal, emberekkel, hogy a tanácsok többsége rossz. A társkeresés, meg egyáltalán a társas kapcsolatok az egyik legösszetettebb téma. Attól, hogy valakinek sikerült a diszkóban megfarkalnia pár rüfkét, még nem fog tudni tanácsot adni. De még akkor sem, ha mondjuk neki jól alakul a magánélete. Ugyanis ez csak annyit jelent, hogy ő az eddigi saját problémáit meg tudta oldani. Egyáltalán nem biztos, hogy más problémáját is meg tudná oldani. Sőt, egyáltalán nem biztos, hogy másnál ugyanarra a problémára ugyanaz lenne a megoldás. Ugyanis az emberek személyisége nagyon széles skálán mozog, és mindenkinek más a "jó". Nehéz úgy tanácsot adni, hogy az ember ezt is figyelembe vegye. Mondjuk van, akinek azért sikerül, pl. a "Pszichológus pasi" nevű fazon ezt magas szinten műveli, de azért van is mögötte bőven tudás és tapasztalat, nem minden előismeret nélkül csinálja.

Ha meg "tanácsok" alatt azokat a kisarkított, elnagyolt bullshiteket értjük, amikkel tele van az internet, nos... nem gondolom, hogy az lenne a cél, hogy legyen még egy szeméttel teli csatorna, ami ráadásul félrevezető is. Ezek nagyon hatásvadász módon tálalt, viszont használhatatlan "tanácsok", amik azon a feltételezésen alapulnak, hogy mindenki ugyanolyan, mindenre ugyanúgy reagál, és mellesleg sekélyes, buta, és semmi egyedi nincs benne.

2020. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal és ilyet semmiképp nem szeretnék mint amit az utolsó pár sorban írsz. De azért remélem ha valakinek van valami értelmesebb mondanivalója, az elmondhatná, attól hogy rengeteg a nulla vagy inkább negatív hatású bullshit a neten. Pl amit most leírtál, azt elmondanád egy tanácsban, már sokan előrébb lennének. Ez teljesen egyedi dolog, és ennek is csak azok örülnének akik ezt be tudják fogadni, de ők viszont nagyon, mert nekik szóló dolgok nem igazán vannak. Mert elég sokan elvannak a bullshitekkel is. Na de mi lesz a többiekkel?
2020. júl. 21. 10:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és igen, amit írtak előttem: a "kritikus tömeg".

Nem technikailag nehéz beindítani egy-egy társkeresőt (vagy akármilyen közösségre épített oldalt), hanem felhasználói bázist gyűjteni hozzá. Láttam én már kifejezetten jó, tehcnikailag és ötletileg is kitűnő közösségi oldalt, ami aztán anélkül sorvadt el, hogy valaha ismertebb lett volna. Pedig amúgy olyan témát ölelt fel, aminek idehaza is több, kifejezetten aktív oldala/közössége van. De nem sikerült ismertté tennie magát, tagok nélkül meg miért látogatna bárki egy közösségi oldalt? Azt ötlet nagyszerű volt, a kivitelezés kitűnő, csak a tömeg hiányzott. Minden online szolgáltatásnál a tömeg a kulcs. Ha az nincs meg, akkor az ötlet önmagában semmit nem ér.


Ami pedig azt illeti: videók alatt, kommentben ismerkedni... hááát... nem lehetetlen, a legtöbben nem szeretik. Főleg bárki által olvasható kommentekben nem igazán nyerő ismerkedni.


Egy tematikus hobbi-csatorna viszont nem rossz ötlet. Világmegváltást ne várj tőle, sajnos Youtube-on is igaz, hogy ha nem vagy "jókor jó helyen", akkor nehéz kitörni az ismeretlenségből. Nem elhanyagolható tény, hogy a ma ismert videósok többsége javarészt a szerencsének köszönheti, hogy ismert lett. Véletlenül valakik "felkapták", és ismertté tették; az elsők között volt az adott témában, és ezért - még ha csak középkategóriás videókat készít is - hatalmas népszerűségre tett szert; vagy egyéb szeszélyes véletlenek útján lett olyan ismert, amilyen. Sok olyan videós van, akik minőségi anyagot gyártanak, aztán van párszáz feliratkozójuk. Többségük emiatt abba is hagyja.


Egyébként szerintem nem csak videóban érdemes gondolkozni. Egy blog, vagy weboldal szintén hasznos lehet, már ami a hobbi-témát illeti.

2020. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!