Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom adatbázisba...

Hogyan tudom adatbázisba menteni a checkbox-ok value-it?

Figyelt kérdés

Még egy utolsó segítséget kérnék a projektemhez.

Hogyan tudom a checkbox-ok értékeit lementeni adatbázisba?

Addig eljutottam, hogy az id-t és a nevet beleteszi, de még ilyet nem csináltam hogy checkbox értékeket kell beletennem.


[link]


2020. aug. 10. 18:27
 1/5 anonim válasza:
A checkbox változódat írasd ki console.log(checkbox.value), benne van amit el szeretnél menteni. Ugyanúgy mentheted mint az id-t vagy nevet. Vagy ha egyben szeretnéd menteni az összes bepipált checkbox értékét, akkor tedd be őket egy tömbbe/objectbe.
2020. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen az összes bepipált checkbox értékét szeretném.

Sajnos PHP-ban még az elején járok, és nem tudom hogyan tudom adatbázisba másolni őket. Neten láttam egy megoldást egy for ciklussal tette be őket a táblába, úgy hogy a név annyiszor szerepelt ahány checkbox-ot kiválasztott, tehát annyi rekordja lett, nekem ez tökéletes lenne, de nekem az sajnos nem működik.

2020. aug. 10. 19:23
 3/5 anonim válasza:

Azt hittem javascripttel szeretted volna beküldeni adatbázisba :)

PHP-ben talán holnap tudok segíteni, ha addig más nem reagál, vagy nem sikerül magadtól, mivel most átálltam arch linuxra és egyenlőre nincs fent apache meg PHP. Elvileg annyi, hogy ha submit van, ugye if(isset($_POST['submit'])){} akkor eltárolod a $_POST['song'] inputot egy változóba, aztán inserttel adatbázisba, de szerintem kavarodás lesz, mivel ugyanaz a name mindegyik checkboxnak.

2020. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, itt akadtam el, mert az id-t és a nevet el tudom INSERT-el tárolni, csak a checkbox-okkal van gondom.
2020. aug. 10. 21:14
 5/5 anonim válasza:

Ja nem ugyanaz a name, hanem az eleve egy array, rosszul írtam.

Itt egy link, hátha ez segít: [link]

2020. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!