Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP nyelvvel ki szeretném...

PHP nyelvvel ki szeretném olvasni a mysql adatbázisból a játékos rangját. Ezt hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

session.php:

[link]

config2.php:

[link]

És a fő dashboardon van egy include session.php meg egy echo $rangod;



2020. jún. 3. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozás egyáltalán létrejön? Adatbázisban van adat? A query jó? Ha kiíratod és lefuttatod őket manuálisan, mit adnak vissza? A $row tartalma a lekérdezés után mi?


Megannyi kínzó kérdés, amikre egyedül is megtalálnád a választ, ha legalább alapszinten megtanulnál debugolni, és nem a közönségtől várnád el, hogy távolbalátással megoldjuk a problémád.

2020. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha kiiratom a $rangot-ot vagy a $row-ot akkor error 500-at kapok, az adatbázisban van adat. ha a $rang = helyére írok egy $rang = "teszt"-et, akkor echoval ki tudom iratni. Az adatbázissal sikeres a csatlakozás szerintem, mert egy másik helyen is ugyanígy kérek le adatot, egy másik táblából és az megy. És elnézést, hogy nem értek a php-hoz, de nem tanártól tanultam és ezt is kb 1-2 hét tapasztalattal csináltam. :( Azért köszi a válaszod.
2020. jún. 3. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:

1-2 hét tanulás után szerintem ne ilyeneket csinálj, ennyi idő alatt nem lehet normálisan elsajátítani a nyelv legalapvetőbb részeit sem.


De ha már elkezdted, akkor a fájl elejére tedd be ezt a két sort:

ini_set('display_errors', 1);

error_reporting(E_ALL);


Ez csak fejlesztés idejére maradjon bent, utána vedd ki! Nézz utána, hogy mit csinál ez a két sor.

Aztán, az összes mysqli_query() függvény visszatérési értékét kell ellenőrizni.

Az error 500 általában fatális hibára utal, tehát olyasmit akarsz csinálni, amit nem kéne.

A $_SESSION-t is nyugodtan told ki var_export-tal, hogy lásd, mi van benne.


"Az adatbázissal sikeres a csatlakozás szerintem..."


De ennek nem "szerintem" alapon kéne működnie, hanem ezt le kellene ellenőrizni, és ha hiba van, dobni egy kivételt. Legalábbis normál esetben ez így menne, de mivel régi tutorialból tanulsz, így az ezeréves mysql_* függvényeket használod, amik még csak nem is ismerik a kivétel fogalmát. Úgyhogy neked a mysql_connect() függvényt FALSE visszatérési értékre kell csekkolnod. Nézd át ezt az oldalt (meg az egész fejezetet), és szentelj különös figyelmet a nagy rózsaszín téglalapban leírtakra:

[link]

2020. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igyekszem megoldani! :)
2020. jún. 3. 10:47
 5/7 A kérdező kommentje:
T0ba esetleg van discordod, hogyha lenne valami segítségem ott el tudjalak érni? :)
2020. jún. 3. 10:49
 6/7 A kérdező kommentje:
segítségre szükségem* :'D
2020. jún. 3. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet.
2020. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!