Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet saját gépen...

Hogyan lehet saját gépen hostolt weboldalhoz domainnevet hozzákötni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 11:18
1 2
 1/12 Derwer ***** válasza:

Full Domaint, ha a szolgáltatódtól veszel ilyen szolgáltatást, már ha van. (fix publikus IP kell)

Ha elég egy dinamikus DNS, aldomain-nel, akkor egy DDNS képes routerrel, vagy kliens szoftverrel a szerveren.

2020. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Aha, igen,a godaddyn van a domain viszont a második felét a mondatnak nem nagyon értem Bocsi. Ha tudnál egy kicsit egyszerőbb nyelven beszélni számomra azt megköszönném. De ha jól értem akkor egy szoftveren belül rátudom csatlakoztatni a domaint? A local tárolon lévő http weboldalfájlra?

Viszont lehet hogy most hülyeséget írtam.

2020. aug. 11. 11:44
 3/12 anonim ***** válasza:

A "saját gép" gyakran lakossági Internet-előfizetés mögött van, ahol a szolgáltató általában, optimális esetben egyedi, az Internet irányából látható, publikus, dinamikus IP-címet ad - tehát eléggé "necces" ha változik az IP-cím, frissíteni kell a domainnév regisztrátorának névszerverében, majd meg kell várni, hogy többi DNS-szerver átvegye a beállításokat.


Köztes megoldásként szóba jöhet a DDNS szerver használata, ahol egy aldomain (például xyz.ddns.net) A rekordja (ezt egy, a saját gépen futó kliens frissíti) utal a dinamikusan változó publikus IP-re, majd erre az A rekordra hivatkozhatunk a domain CNAME rekordjával; de ha a domainnevedet a "saját géphez" akarod rendelni, akkor fix IP-címet kell igényelni a szolgáltatótól - az pedig pénzbe kerül.


Rosszabb esetben a publikus IP-cím több előfizetővel közös (a szolgáltató Carrier Grade NAT-ot - CGN - eszközöl: [link] ), így nem (nehezen) lehet az adott IP-címből eldönteni, hogy melyik ügyfél hosztol róla webszervert. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy megnézed a routeredben levő WAN-oldali IP-címet és összehasonlítod egy [link] vagy [link] oldalakon elérhetővel - ha nem egyeznek (és nem használsz VPN-t, titkosítóhálózatot vagy proxyt), akkor a szolgáltató NAT-ol.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a szolgáltató engedi-e a webszerver üzemeltetését lakossági előfizetés alól. Ezt úgy ellenőrizheted, hogy feltelepítesz egy webszervert a saját gépedre, átengeded a géped tűzfalán (így elérhetővé válik a belső hálózatodon a privát IP-címedről), majd átengeded a routeren keresztül (a router adminisztrációs felületén port forward vagy virtual server néven keress rá - így elérhetővé válik a szolgáltató által biztosított, az Internet irányából látható, publikus IP-címeden keresztül). Ha a szolgáltató által biztosított, az Internet irányából látható, publikus IP-címeden keresztül elérhető az oldal, akkor a szolgáltató enged ilyesmit.

2020. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Szarért-húgyért lehet tárhelyet/VPN-t bérelni, felesleges otthon tákolt szerverekkel szórakozni.
2020. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derwer ***** válasza:

#3 leírta, de azért én is reflektálok:

1; Otthon fut a szervered, LANon elérhető, pipa.

2; A routereden portot kell fordítanod erre a szerverrre, hogy ami kintről jön kérés a (pl) 80as protra, azt tdobja tovább ennek a belső szervernek. (ergo a szervernek statikus IPn kellene lennie a LAN oldalon)

3A; Az hogy ne a változó IP címedet kelljen beütni a böngészőbe, hanem egy domaint, arra ott van a DDNS szolgáltatás, ami arról szól, hogy a router (vagy egy kliens program a szerveren) folyamatosan jelentgeti az épp aktuális WAN IP címedet a DDNS szolgáltatónak és ha beütöd a valami.ddns.com címet a böngésződbe, akkor mindig az aktuális IPdet fogja visszaadni. (A DDNS csak egy példa, több szolgáltató létezik)

3B) Ha nem barkács megoldást akarsz és valami.com címet akarsz látni a böngésződben, (vagyis nem valami.ddns.com aldomaint) akkor a szolgáltatóddal kell beszélni, hogy van-e ilyen szolgáltatása. (fajlagosan drága lesz, mert jó eséllyel már nem lakossági előfizetés lesz az interneted se)

3C) Ahogy a #4 írta, hagyod a francba és bérelsz egy virtulis szervert, domain-nel. Ez a legegyszerűbb és korántsem biztos, hogy a legdrágább....

2020. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor lehet az lesz hogy szerzek egy tárhelyet és ugye akkor oda feltudom tölteni a kódolt weboldalat..? Viszont fotós weboldal lesz és azt nem tudom hogy az olcsóbb tárhely mennyire elég ..

Akkor már tudtok valami jó ár-tárhely-biztonság arányos szolgáltyatót?

2020. aug. 11. 13:04
 7/12 Derwer ***** válasza:

Mi az hogy kódolt weboldal? :O

Mi az hogy fotós weboldal?


Ha csak fotókat akarsz megosztani, akkor Google fotók és társai is tökéletesek.

Ha fotózással foglalkozol és promóciós oldalt szeretnél, arra szerintem sokkal kellemesebb lehet egy komplett szolgáltatás megvétele pl a wezzapge.hu-nál. (egyszerű weboldalakat tudsz, online, a böngésződben szerkeszteni, amihez mindent ők biztosítanak, alapból van mobilos nézet is. )

2020. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen fotózással foglalkozom, most a wixnél vagyok de mi az már hogy 4.5euróért kapsz 500mb tárhelyet (ja meg errem még jön adó..)? Máshol ennyiért 20GBt kapsz pl. hostinger. Én szeretem a wixet mert benne van az emailos rendszer analystics és persze rohadt egyszerű... de cserébe nagyon drága.
2020. aug. 11. 13:31
 9/12 kovpet ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de ha nem értesz hozzá, ne üzemeltess webszervert, mert gyorsan egy botnet része leszel és még észre sem fogod venni.
2020. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derwer ***** válasza:

Egyetértek #9cel....

Nézd meg az említett wezzpage-t és társait. Csak a legkisebb csomag kerül 5eru/hó alatt (éves fizetés), de lenne 1GB tárhelyed és egy nagyon kényelmes biztos felületed. (persze ez korlátot is jelent)

Én használtam őket, és nagyon jó volt. (stabil, gyors, kényelmes)

2020. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!